Олександр Марчак, Центр комунікацій Львівської політехніки
лого Хакатон Hackyourfuture Інститут Регіонального розвитку

На базі Львівської політехніки 8–9 жовтня відбуватиметься захід, де IT-фахівці спільно з іноземними колегами сформують і презентують рішення.

Що таке хакатон?

Визначення hackathon базується на двох англійських словах: hack (корінь слова «хакер») та marathon (марафон). Це захід, у ході якого фахівці з галузі розробки програмного забезпечення інтенсивно та згуртовано працюють над розв’занням якоїсь проблеми. Також метою хакатону може бути створення певного сервісу чи додатка.

Зазвичай такі заходи тривають від одного дня до тижня.

Коли з’явилося це явище?

Термін уперше використали 1999 року незалежно один від одного дві компанії:

Sun

Використала «the Hackathon» під час конференції JavaOne, яку провадили від 15 до 19 червня 1999 року. Тоді John Gage запропонував розробити програму на мові програмування Java для Palm V. Це було потрібно, щоб використати інфрачервоний порт для зв’язку з іншими користувачами.

OpenBSD

Вони вперше використали термін для зустрічі 4 червня 1999 року. Зустріч присвячували криптографії,яка мала відбутись у Калгарі (Канада). Туди приїхали 10 розробників для написання таких програм, які б не підпадали під жорсткі експортні обмеження США на криптографічне програмне забезпечення.

(Криптографія – наука про методи забезпечення конфіденційності. Її фахівці працюють над неможливістю прочитання інформації сторонніми людьми, цілісністю, автентифікацією та шифруванням даних)

Хакатони стали більш відомі зі середини двотисячних. Для прикладу, GroupMe з’явилася на хакатоні конференції TechCrunch Disrupt 2010. Уже за рік її купила компанія Skype за 85 мільйонів доларів.

Як буде відбуватися хакатон Tech StartUp School

Хакатон на базі Tech StartUp School відбудеться вперше. У ньому буде тридцять IT-спеціалістів із різних міст, попередній відбір яких відбуватиметься на основі результатів індивідуальних співбесід.

«Буде спільна проблема, а учасники мають її розв’язати, – розповідає Яна Левицька, адміністраторка Tech StartUp School. – У перший день вони повинні орієнтовно зрозуміти, яка в них ідея, а наступного дня вже над нею працюватимуть та її представлятимуть».

Учасників або поділять на команди, або ж вони будуть приходити командами – це залежить від того, як їх відберуть. За словами організаторів, учасникам допомагатимуть менторські сесії. Менторами мають стати українські, французькі та німецькі експерти. До складу журі конкурсу також долучатимуть іноземних фахівців.

Якщо дозволить епідеміологічна ситуація, то марафон відбудеться в режимі оффлайн. У такому разі організатори оплачують програмістам дорогу до місця провадження, проживання, а також харчування впродовж двох днів хакатону.

Проте все ж залишається ймовірність, що це буде черговий захід, що проводитимуть онлайн.

Останній день прийому заявок на хакатон –  18 вересня.

«Заявка там доволі легка: вказуєте хто ви є, електронну пошту, номер телефону та сферу ваших інтересів. Ще там є короткий мотиваційний рядочок, де ви пишете, чому хочете взяти участь», – додала Яна Левицька