Юрій Мартинович, Центр комунікацій Львівської політехніки
фото другокурсниці кафедри теорії, історії та філософії права ІППО Лідії Брошко

Другокурсниця кафедри теорії, історії та філософії права ІППО Лідія Брошко ще на початку літа стала призеркою конкурсу-есе «Пандемія і стиль життя: виклики, загрози та нові можливості», який зініціювала та провела кафедра соціології та соціальної роботи Інституту гуманітарних та соціальних наук Львівської політехніки.

У своїй роботі студентка Лідія Брошко розкрила тему освіти та життя студентів в умовах карантину, але найважливіший її меседж – це можливість змінити себе завдяки переосмисленню цінностей та того, що є важливим для нас.

Як розповіла нам Лідія, вона із самого дитинства цікавилася поняттями справедливості та правди. Раніше її родич вчився тут у Політехніці і саме він надихнув дівчину теж обрати наш університет.

«Я з Перемишлян і для мене цей перший рік навчання після довгого часу життя вдома з батьками, він дуже важко дався на психологічному рівні: привикнути до нових людей, місця, умов і тому подібне. Але загалом задоволена своїм навчанням і вибором. Єдине, що карантин дуже вплинув і змінив наше студентське життя. Адже ми змушені були пороз’їжджатися по домівках і мали дистанційне навчання. Власне, тому й вирішила взяти участь у цьому творчому конкурсі, розповісти свою думку про ситуацію, про життя в нових умовах. Відверто кажучи, з одного боку, більша користь, коли ходиш на пари, коли безпосередньо можеш спілкуватися з викладачами та одногрупниками, але з іншого боку – навчання вдома дозволяє не витрачати час на добирання, дає можливість більше виспатися, знаходити час на улюблені книжки та інші якісь хобі. Загалом – це час, коли можна дуже сильно змінити своє ставлення до світу», – розповіла Лідія Брошко.

Наведемо цитату з есе нашої студентки:

«Отже, маючи шанс переосмислити своє життя, дійти до моралі, поки залишаємося в так званій ізоляції, давайте все ж таки подолаємо всі стереотипи неможливості і даймо змогу COVID-19 допомогти нам духовно відродитися. Навряд чи на нашу долю знову перепаде схоже. І пам’ятайте, не завжди добре переважає погане. Не все досягається малими зусиллями. Але в поганому завжди є щось добре, навіть коли цього не побачиш неозброєним оком. Перетворювати перешкоди на перемоги – це мистецтво. Тому спробуймо оволодіти ним і залишитися переможцями, а не переможеними».