Лев Кльоба, ІППТ Львівської політехніки
на зустрічі

За три роки впровадження проєкту «Дрогобич – розумне місто» громади міст Дрогобича та Стебника отримали дієві інструменти електронного врядування, а проєкт став відомий не лише в Україні, а й у світі.

15 листопада 2019 року про запровадження електронного врядування у Дрогобичі та про історію і перспективи реалізації проєктів «Дрогобич – розумне місто» і «Школа розумного громадянина міста» студентам Інституту підприємництва та перспективних технологій розповіли начальник відділу інформаційних технологій та аналізу Дрогобицької міської ради Станіслав Гайдер і керівник прес-служби міста Зеновій Квасній.

Гостями було продемонстровано студентам напрацювання в проєкті цифрової трансформації Дрогобича. Зокрема, як навчитись користуватись даними міських сервісів. Ціль, яку хоче досягнути Дрогобицька міська рада – це розумний громадянин, який проживає у комфортному місті.

Каталог сервісів та послуг проєкту Smart City Дрогобича включає більше 100 сервісів розумного міста, якими мешканці можуть скористатись онлайн, обравши відповідну категорію та ввівши пошуковий запит.

12 нагород на Всеукраїнських конкурсах із цифрової трансформації отримав Дрогобич – єдине місто в Україні, яке зібрало таку кількість нагород за 2017–2019 роки.

На Інтернет-порталі Дрогобицької міської ради є інформаційно-комунікаційна рубрика – «SmartCitizen» – школа розумного громадянина». Мета Школи полягає у навчанні громадян електронної демократії та побудови партнерських відносин між владою і громадою.

Під час обговорення зі студентами питання «держава у смартфоні» Станіслав Гайдер зупинився на декількох головних факторах. Це економія часу, комфортність у спілкуванні мешканців з керівництвом та службами міста і залученість громадян до формування та розв’язання найважливіших питань розвитку громади.

Директор Дрогобицької філії Національного університету «Львівська політехніка» Іван Жигало подякував представникам Дрогобицької міської ради за цікаву, корисну та пізнавальну інформацію.

Захід відбувся в рамках реалізації Інститутом підприємництва та перспективних технологій проєкту «Фінансова та цифрова грамотність студентів». Координатор – доцент кафедри фінансів, обліку та аналізу Лев Кльоба, який був модератором заходу.

на зустрічі на зустрічі на зустрічі на зустрічі на зустрічі на зустрічі