Наталя Яценко, тижневик «Аудиторія»
гандболістки Львівської політехніки

У спорткомплексі Львівської політехніки, що на вул. Самчука, 14, відбувся Відкритий Кубок Лева з гандболу. Господарі достойно прийняли гостей – команди «Дніпрянка» (ХВУФК, Херсон), «Спарта» (Кривий Ріг) і Львівського училища фізичної культури (ЛУФК). Нагороду ж здобули дівчата з новоствореної команди «Львівська політехніка».

У спортивній історії Політехніки сторінка з гандболу колись була заповнена перемогами й нагородами – команда, яку тренував Валентин Літовцев, грала у вищій лізі. Згодом слава дещо згасла – політехніки полишили лігу й відтоді брали участь тільки в чемпіонатах області й інших студентських змаганнях. Стали випускниками й найкращі гравці, котрі входили до національної збірної і клубу «Галичанка», відзначилися за кордоном – Наталія Савчин, Леся Смолінг, Олена Косик. Цього навчального року тренери Василь Козар і Віталій Надич постановили відродити команду, дати їй місце у вищій лізі знову, щоби невдовзі вона потрапила до суперліги.

– Шкода, що сформували «Львівську політехніку» (довго думали, як назвати, проректори порадили залишити стару назву) тільки у вересні. Якби раніше, то добрали би тих гравців, яких хотіли, – розповідають наставники гандболісток. – Найбільше у нас студентів 2–4 курсів, є троє першокурсниць. Загалом тепер тренується до 20-ти осіб, із них 14–16 виставляємо на гру. Тренування відбуваються вже рік – існує факультатив із гандболу. Наступного року доповнять нашу команду до десяти випускників Львівського державного училища фізичної культури.

Команди, з якими «Львівська політехніка» зійшлася на ігровому полі, належать до команд, які займають треті-п’яті місця у вищій лізі. Попри те, змагання між політехніками й «спартанцями» (срібним призером чемпіонату України серед команд вищої ліги 2018/2019 років) 12 вересня завершилися на користь наших дівчат – 35:25. Дві наступні гри з херсонською командою і командою ЛУФК (грали замість «Рівне», яка не змогла добратися до місця події) були теж переможні – 31:25 з «Дніпрянкою» і 20:10 з ЛУФК. Врешті-решт місця розподілилися так: «Львівська політехніка» – перше місце, «Спарта» – друге, ЛУФК – третє, «Дніпрянка» – четверте. 14 вересня після останньої гри відбулося нагородження переможців кубком і медалями.

– Ми запросили сильних суперників, серед яких основним конкурентом була «Спарта». Ігри відбувалися рівно, відчувалася інтрига. Хочу відзначити гандболісток: Марину Савчук, Олександру Коцюбу, Діану Пеняк. Добре зіграли й воротарі, хоч на початках і допустили певних помилок. Основне для нас – правильно зіграти в захисті, здійснити швидкий перехід від захисту до нападу, вдосконалити в ньому ігрові комбінації. Дещо нам вдалося, дещо – ні, зате знаємо тепер, над чим працювати. Загалом команда на 85% готова до ігор у вищій лізі, – підсумував Віталій Надич.

Відкритий Кубок Лева з гандболу – нагода показати всім, якого рівня команда Львівської політехніки. А також – підготовка до чемпіонату України, котрий стартуватиме 6 жовтня. Перед чемпіонатом відбуватимуться ще одні важливі, по суті, контрольні ігри – міжнародний турнір 20–22 вересня у Рівному. У ньому, крім українців, братимуть участь білоруси, поляки й литовці. Політехніки сподіваються показати якнайкращі результати, особливо у чемпіонаті України, адже виграш у ньому означатиме потрапляння до суперліги.

Відкритий Кубок Лева з гандболу Відкритий Кубок Лева з гандболу Відкритий Кубок Лева з гандболу Відкритий Кубок Лева з гандболу Відкритий Кубок Лева з гандболу Відкритий Кубок Лева з гандболу Відкритий Кубок Лева з гандболу Відкритий Кубок Лева з гандболу