Наталя Яценко, тижневик «Аудиторія»
«Гаудеамус»

Зробити «Гаудеамус» брендом Політехніки, який би був впізнаваним і за кордоном – така амбітна, але небезпідставна мета Романа Мачишина, диригента цієї народної хорової капели студентів. Тож навіть і у канікулярний період робота не припиняється.

Концертний період у «Гаудеамусу» завершився зі святом Миколая, оскільки у жовтні-листопаді колектив мав багато виступів. Підготувавши у грудні Шевченківську програму й виклавши у мережі привітальний новорічно-різдвяний ролик, студенти роз’їхалися на канікули. Та попри те, що хористи відпочивають, колектив дбає про своє майбутнє: у спільних чатах усі охочі вносять пропозиції стосовно нового логотипу «Гаудеамусу», який розробляє професійний дизайнер. З новим логотипом заплановано виготовити футболки. Такий підхід виник після торішньої поїздки колективу до Німеччини і спрямований на формування іміджу капели, а заодно – й прагнення у слухачів, зокрема закордонних, більше дізнатися про навчальний заклад, котрий представляє «Гаудеамус».

Щоби робота була ефективною, в «Гаудеамусі» є два комітети. Перший складається з п’яти осіб. У ньому кожен займається певним видом діяльності, яка йому найближча: хтось, оскільки добре знає іноземні мови, контактує із друзями й домовляється про виступи у Німеччині, Польщі, інших країнах, хтось дбає про організаційні моменти. У команді є й людина, що відповідає за бібліотеку «Гаудеамусу», в котрій зберігаються папки з нотами для репетицій. Крім малого комітету, є й більший комітет. Він складається зі студентів старших курсів і долучається до формування репертуару. Твори, обрані для виконання, потрапляють у мережеву групу, де провадять їхнє обговорення. Таким чином кожен учасник «Гаудеамусу» може взяти участь у виборі пісень, що згодом дає стимул відвідувати репетиції.

З нового року капела презентує повністю новий репертуар. Першу новинку почуємо вже у березні – на святкуванні Шевченківських днів – окрім традиційних «Реве та стогне Дніпр широкий» й «Заповіту» у спільному виконанні з народним чоловічим хором «Орфей», прозвучить сольно твір «Садок вишневий коло хати».

– Це буде незвичний, споглядальний Шевченко, завдяки музичному баченню сучасного композитора Євгена Станковича, імпресіоністичний, пасторальний, – каже Роман Мачишин. – Шевченко у цьому творі дуже легкий, піднесений.

На час канікул щотижня відбуваються наради керівників творчих колективів, які діють при Народному домі «Просвіта». Зі студентами «Гаудеамусу», які живуть недалеко від університету, організовують індивідуальні уроки вокалу, вивчають партії, обговорюють, як організувати поїздки, працюють над вимовою – деякі пісні є на латинській, іспанській мовах.

З нового навчального семестру про події колективу більше можна буде дізнаватися не лише через Фейсбук (Gaudeamus Family) й Інстаграм (gaudeamus_family) – запрацює власний ютуб-канал Gaudeamus Family. Раніше відео з виступів капели її учасники закидали на Ютуб хаотично, тепер буде певна структурованість. На каналі побачимо записи давніші, а також проморолики до концертів і гастролей.

Два роки поспіль після Великодніх свят «Гаудеамус» разом із закордонними друзями організовував сольний концерт із окремою програмою. Цього року звучатиме повністю оновлений репертуар і концепцію концерту буде змінено:

– Виступатимемо самі й упродовж двох частин концерту виконуватимемо неканонічну духовну музику, яку в нас майже не почуєш, бо нашій культурі вона не притаманна. Це буде музика, легка для сприйняття, дуже зрозуміла для молоді – більш ритмізована й наближена до сучасності. Назви творів збережу в таємниці, – заінтригував Роман Мачишин.

Наприкінці літа колектив хоче втілити свою мрію про виступи в Іспанії – веде перемовини зі закордонними колегами щодо гастролей там. Крім цього, уже думає про два ювілейні концерти (духовної музики й обробок українських пісень і світових хітів), котрі провадитеме наступного року, святкуючи своє 70-річчя.

«Гаудеамус»