Прес-служба Національного університету «Львівська політехніка»
Герб Львівської політехніки

Завершуються канікули і літні відпустки. Як правило, на цей час припадає левова частка усіх ремонтних робіт з підготовки до нового навчального року. Що встигли зробити господарські служби Національного університету «Львівська політехніка» у цей період? Таке запитання ми адресували проректорові з навчально-виробничої роботи університету Володимиру Крайовському.

– Цього року, – наголосив він, – через прагнення заощадити фінансові ресурси практично усі ремонтні роботи виконуємо власними силами. Основні зусилля спрямували на два великі об’єкти – це навчальний корпус на вулиці Коновальця та корпус № 20 на вулиці Князя Романа, де має стати до ладу Центр медійних технологій. На цих спорудах працюють по 20 осіб з відділу капітальних ремонтів. Фактично не проводили ремонтів аудиторного фонду і санвузлів, але дещо, сподіваюся, зробимо в осінній період.

– А що можна сказати про ремонт гуртожитків?

– Щодо Студентського містечка, то воно доволі автономно веде свою господарську діяльність. Там є своя ремонтна бригада із 12 осіб. Зараз інтенсивно ремонтується гуртожиток № 5 з надбудовою. Ці роботи тривають вже не один рік. Переобладнуємо санаторій-профілакторій під житло, оскільки припинено його фінансування через ліквідацію Фонду соціального страхування.

– В одному з попередніх інтерв’ю ви говорили про спорудження меморіалу Небесної Сотні. У якому стані ця робота?

– Меморіал має постати на майданчику праворуч від Науково-технічної бібліотеки, де встановлено фігуру Матері Божої. Ця робота дещо зміщена у часі через об’єктивні причини. Стався збій з поставками будівельних матеріалів через необхідність проведення низки тендерів. До того ж маємо різкий стрибок цін. Але сподіваємося, що до кінця року таки збудуємо меморіал Небесної Сотні.

– Зима, як кажуть, не за горами. Як готуєтеся до нового опалювального сезону?

– Традиційно, коли завершується старий опалювальний сезон, ми розпочинаємо відразу готуватися до нового. Цього року замінимо дві великі ділянки теплотраси від першого до п’ятого корпусів, а також від третього корпусу до Студентської бібліотеки. Сподіваємося встигнути замінити котли у навчальному корпусі № 32 (вул. Горбачевського) та у Видавництві Політехніки (вул. Колесси). На вулиці Коновальця, де тривають ремонтні роботи, змонтуємо електрокотельню. Це важливо з огляду на зрослі тарифи на газ.

Як ми знаємо, торік створена комісія з питань економії енергоресурсів при облдержадміністрації. Я був членом цієї комісії. Тоді були встановлені жорсткі помісячні ліміти споживання газу бюджетними установами і підприємствами. Думаю, що наступного опалювального сезону такі ліміти будуть ще більш обмеженими. Не забуваймо і про те, що минула зима була доволі теплою. Попри це університет мав тривалу перерву у аудиторному навчанні. Очевидно, і цього року ректорат ініціюватиме тривалу перерву у навчанні з метою збереження енергоресурсів. Дехто називає це канікулами, але для сумлінних студентів це не будуть канікули. Адже є дистанційне навчання, віртуальне навчальне середовище, самоосвіта...

– Наразі через незавершення реконструкції території прилеглої до пам’ятника Андрею Шептицькому немає заїзду машин до головного корпусу з боку вулиці Устияновича.

– Мер міста Андрій Садовий пообіцяв ініціювати внесення змін до проекту з тим, щоб цей заїзд був відновлений. Але ми вже власними силами зробили резервний заїзд з вулиці Устияновича повз котельню.

– Своїх співрозмовників запитую про те, як провели відпустку?

– Ще раніше проходив профілактичне оздоровлення впродовж 12 днів у Трускавці. Можливо, у листопаді знову поїду туди. До речі, нещодавно серед школярів цього курортного містечка проводили опитування: «Ким би ви хотіли бути у дорослому житті?». Багато хто з учнів відповів, що хотів би бути... відпочивальником. Нам же, на жаль, спокій тільки сниться.