Прес-служба Національного університету «Львівська політехніка»
на лекції Яніки Мерило

Ініціаторами відкритої лекції співзасновниці ICT Competence Cente, радника міського голови Львова Яніки Мерило у Національному університеті «Львівська політехніка» стали випускники кафедри міжнародної інформації Інституту прикладної математики та фундаментальних наук. Вони працюють в команді цього знаного фахівця в галузі ІТ-технологій у міській Раді. Тема лекції – «Цифрове перетворення Львова. Як стати розумним містом за 5 років?».

Яніка Мерило, котра, як виявилося, родом із Хмельниччини, тривалий час жила і працювала в Естонії, а нині за покликом серця вирішила посприяти проведенню реформ у рідній Україні. Йдеться, зокрема, про запровадження електронного урядування у державній владі та місцевому самоврядуванні, про численні електронні послуги, які можна отримати через Інтернет.

Скажімо, невдовзі у Львові з’явиться Mobile ID, коли через мобільний телефон можна буде отримати будь-яку довідку чи послугу. Власник ID-картки матиме змогу використати її для отримання різноманітних послуг, здійснення банківських платежів, згодиться вона у громадському транспорті, під час відвідування закладів медицини, голосування тощо. Лектор згадала також про цифровий підпис, електронну медицину й електронний бізнес-реєстр.

Радник міського голови Львова розповіла також про те, що її команда цілеспрямовано працює над впровадженням електронного квитка для користування громадським транспортом, який, за її словами, буде введений вже наступного року.

В електронному урядуванні зникає таке поняття як хабар, бо немає кому і за що платити. Натомість електронні вибори дадуть змогу людині самостійно стежити за результатами голосування, що усуває всілякі зловживання у цьому сенсі.

На переконання пані Мерило, Львів має стати у цій справі локомотивом для всієї країни. Деякі елементи системи електронного урядування (в рамках проекту «Розумне місто») вже розроблені у місті й перевищують рівень того, що вона бачила у Норвегії, вивчаючи тамтешній досвід у цій галузі. А між тим саме ця скандинавська країна є визнаним лідером серед країн Європейського Союзу в цьому сенсі. Проте для широкого впровадження комплексної системи електронного урядування в Україні бракує політичної волі, прозорості і системності, попри те, що є цікаві проекти, над якими працюють справжні ентузіасти цієї справи.

За словами завідувача кафедри міжнародної інформації Львівської політехніки Василя Гулая, відкрита лекція Яніки Мерило не є одноразовою піар-акцією. На кафедрі передбачено надалі викладати спеціальний магістерський курс «Теорія і практика електронного урядування у державах Європейського Союзу».

на лекції Яніки Мерило на лекції Яніки Мерило на лекції Яніки Мерило на лекції Яніки Мерило на лекції Яніки Мерило на лекції Яніки Мерило