Міжнародний фінал змагань з усного рахунку «Прангліміне – 2018» в рамках проекту «Міксіке в Україні»

28 квітня 2018 року в Національному університеті «Львівська політехніка» відбудеться надзвичайно цікавий інтелектуальний турнір – Міжнародний фінал змагань з усного рахунку «Прангліміне», який уперше пройде у столиці Галичини.

Урочисте відкриття змагань, у яких візьмуть участь понад 150 учасників із шести європейських країн, пройде в актовій залі І навчального корпусу Університету (вул. Карпінського, 2/4). Початок о 10:00.

Цей унікальний інтелектуальний турнір в останні роки одержав неабияку прихильність як серед дітей, так і у дорослих. В Україні змагання «Прангліміне» відбуваються в рамках україно-естонського освітнього проекту «Міксіке в Україні», учасниками якого є понад 154 тисяч осіб. Віковий діапазон вражає: від 6 до 70 років!

На міжнародний фінал змагань до Львова прибудуть команди із Грузії, Естонії, Литви, Латвії, Словенії та України. В урочистому відкритті змагань візьмуть участь перші особи Львова та Міністерства освіти і науки України, а також Надзвичайний та Повноважний посол Республіки Естонія в Україні Герт Антсу.

«Прангліміне» виникло у 2000 році на острові Пранглі в Естонії, де директор місцевої школи Kalev Poldsaar розробив комп’ютерний тренажер з усного рахунку і провів перші змагання онлайн. Змагатися можуть учні, починаючи від першокласників, студенти, вчителі, викладачі, батьки. Особливої популярності усний математичний рахунок набув в Естонії, Латвії, Литві, Грузії, Словенії та Україні, де щороку відбуваються масові змагання. Згодом національні команди визначають кращих на міжнародному фіналі, який відбувається в одній з країн почергово. Загалом між собою змагаються понад 60 тисяч осіб, зокрема в Україні – понад 30 тисяч.

Україна бере участь в міжнародних змаганнях з 2011 року. За цей час члени української збірної вибороли одну золоту та одну срібну медалі, а також дві бронзові. У 2017 році золото виборов Матвій Юхта (Запоріжжя) у категорії Primary, срібло у 2017 та бронзу у 2016 роках здобув Степан Бугера з міста Стрия Львівської області у категорії Men. У цій же категорії бронзовим призером торік став Віталій Царинський із Сокальського району Львівської області.

Цьогоріч Україна на фінал змагання «Прангліміне» виставила найбільшу кількість учасників. Після кількох турів відбору на національний фінал, який відбувся у Вінниці 3 березня цього року, було запрошено 90 учасників, серед яких і визначено учасників фіналу.

До речі, у 2016 році в Національному університеті «Львівська політехніка» відбувся Національний фінал змагань з усного математичного рахунку «Прангліміне – 2016».

Змагання можна буде переглянути в режимі он-лайн на YouTube.

За довідками звертатися до Маргарити Носкової за телефоном 097 184 73 99.