Підготовчі курси (за програмою ЗНО)
Всеукраїнська олімпіада  Львівської політехніки
 

Прем’єра німецького фільму «Енергія для змін» за участю переможниці «Євробачення 2004» Руслани

4 липня 2018 року в Національному університеті «Львівська політехніка» відбудеться прем’єрний показ фільму «Енергія для змін», створеного німецьким режисером Карлом A. Фехнером.

У рамках показу запланована дискусія за участю відомої української співачки і громадської діячки Руслани, президента Energy Watch Group Ханса-Йозефа Фелля, режисера кінострічки Карла A. Фехнера, члена ради Німецько-Українського форуму Євгена Михальченка.

Місце проведення заходу – Актова зала головного корпусу Університету (вул. Ст. Бандери, 12). Початок о 16 годині.

Як наголошує член ради Німецько-Українського форуму Євген Михальченко, нині перед Україною стоять надзвичайно складні суспільні, політичні та економічні виклики. Одним із найактуальніших є наша енергетична незалежність, реструктуризація енергетичної галузі на основі перспективних економічно виправданих та екологічно безпечних концепцій. Відновлюваній енергетиці належить головна роль у майбутньому розвитку як в усьому світі, так і в Україні.

Так стверджують фахівці Energy Watch Group. Ця міжнародна організація енергетичних спостережень, заснована групою німецьких вчених і парламентарів у 2006 році, займається дослідженнями глобальних енергетичних проблем, зокрема такого аспекту як поновлювані джерела енергії. За їхніми оцінками, Україна до 2050 року буде здатна повністю задовольняти свої потреби в енергії завдяки відновлюваній енергетиці, яка нині перетворюється у важливий фактор становлення миру і демократії.

Сучасні війни точаться заради доступу до газу, нафти та вугілля. Це повною мірою стосується і російської агресії на Сході України. Тим часом воювати за сонце та вітер немає сенсу: відновлювана енергія – це енергія миру.

Відновлювана енергетика має децентралізований характер. Кожен власник будинку або земельної ділянки може самотужки виробляти електричну і теплову енергію. У такий спосіб можна подолати економічну та політичну залежність від енергетичних концернів.

Власне, цьому і присвячено фільм «Енергія для змін», прем’єра якого відбудеться у Львівській політехніці. Його створив відомий німецький кінорежисер Карл А. Фехнер. У режимі онлайн до заходу приєднаються студенти і викладачі університетів Херсона, Вінниці, Харкова, Магдебургу та Франкфурта-на-Одері. Мета заходу – мотивувати молодих людей до активної участі у впроваджені відновлювальної енергетики та продемонструвати привабливість такої освіти. Під час дискусії вони матимуть змогу звернутися до очільників компаній, які працюють у галузі відновлюваної енергетики, для налагодження контактів та діалогу на цю тематику. Участь у діалозі візьмуть, зокрема, представники фірм Kness, Eco-Optima та інші.

За довідками звертатися за телефонами +38 032 258 2421, +38 063 340 7724 або на електронну пошту oleh.m.matviikiv@lpnu.ua.