Підготовчі курси (за програмою ЗНО)
Всеукраїнська олімпіада  Львівської політехніки
 

«Україна пам’ятає – світ визнає»: зустріч зі Стефаном Романівим (Австралія) до 85-ї річниці Голодомору

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» запрошує на зустріч зі Стефаном Романівим (Мельбурн, Австралія), головою Міжнародного координаційного комітету у справі Голодомору, генеральним секретарем Світового Конґресу Українців, президентом Союзу українських організацій Австралії, яка відбудеться 17 квітня 2018 року.

За радянської доби в умовах бездержавності саме українська діаспора вперше розгорнула масштабні міжнародні інформаційні кампанії з дослідження, висвітлення правди та вшанування пам’яті жертв Голодомору, які отримали великий резонанс у світі та сприяли засудженню злочинів радянської влади.

За роки незалежності України українці у десятках країн світу відкрили низку меморіальних комплексів та пам’ятників жертвам Голодомору, підготували багато наукових праць, провели кілька міжнародних конференцій та публічних акцій, серед яких «Незгасима свічка», «Народ мій завжди буде!», «Свічка моління», «Україна пам’ятає – світ визнає» тощо. Участь у цих заходах взяли сотні тисяч людей на усіх континентах.

Ключову роль у цій діяльності відіграв Міжнародний координаційний комітет у справі Голодомору Світового Конґресу Українців, метою якого є привернення уваги світової громадськості до питання визнання Голодомору Геноцидом українського народу та вшанування пам’яті жертв цього злочину в усьому світі. Важливим результатом послідовної діяльності СКУ та української діаспори стало визнання Голодомору геноцидом українського народу у 17 країнах світу.

У рамках зустрічі Стефан Романів поспілкується з учасниками заходу, студентами, науковцями, видавцями, журналістами, громадськістю. На події буде представлено виставку «Світовий Конґрес Українців: правда про Голодомор», а також презентовано просвітницькі проекти про дослідження Голодомору інституціями української діаспори, реалізовані МІОКом за участю студентів Національного університету «Львівська політехніка».

Місце проведення заходу – Актова зала Університету (вул. Ст. Бандери, 12), початок о 14:00.

За додатковою інформацією звертатися за тел. (+380) 258-01-51 чи на e-mail press@miok.lviv.ua.