Незабутні враження: студенти, молоді науковці та викладачі ІЕСК побували на підприємстві «Карпатнафтохім»

3 червня 2015, 10:28
Кафедра АТХП Львівської політехніки

З ініціативи Ради молодих вчених Інституту енергетики та систем керування і за сприяння дирекції Інституту 27 травня 2015 року відбулася поїздка студентів, молодих науковців та викладачів ІЕСК у м. Калуш на підприємство ТОВ «Карпатнафтохім».

Як розповів доцент кафедри автоматизації теплових і хімічних процесів Інституту енергетики та систем керування, голова Ради молодих вчених ІЕСК Роман Федоришин, господарі організували для політехніків дуже змістовну і цікаву екскурсію своїм підприємством. Після проведення інструктажу з техніки безпеки гостям розказали про історію та структуру підприємства, а під час екскурсії ознайомили з технологічними об’єктами і лініями (печами піролізу, реакторами, компресорними блоками, парком залізничних цистерн, резервуарним господарством тощо). Політехніки побували на центральному пункті керування виробництвом етилену (найсучасніша АСК ТП в Україні), в апаратному приміщенні із сучасними контролерами, серверами та релейними шафами, побачили найновішу інтегровану систему керування виробництвом Centum VP фірми Yokogawa, яка опрацьовує 6000 сигналів (з них 2000 – дискретних, 4000 – аналогових).

Роман Кокошко, студент кафедри АТХП (гр. АВ-42) розповідає, що всіх вразили масштаби єдиного в Україні потужного хімічного підприємства.

– Пішки ми не оглянули б його і за день», – зізнається хлопець. – Цією величезною територією нас возили. Ми мали можливість побувати в цехах, спостерігати за роботою новітніх автоматизованих систем керування технологічними процесами. Зрештою, нас вразило не лише це, а й потужна техніка безпеки. Дивились ми на все із широко відкритими очима, із захопленням і навіть запалом. Звичайно, хотілося б потрапити сюди на практику, та, на жаль, нині підприємство не працює на повну потужність, хоча розраховане на 20 тисяч працівників. Ми зробили багато фотографій, якими зможемо скористатися під час написання дипломних проектів і магістерських робіт. Вражень дуже багато, тож ми вдячні тим, хто організував таку пізнавальну екскурсію.