Професія, яка не залежить від працедавця: львівським політехнікам розповіли про професію аудитора

9 грудня 2016, 15:18
Ірина Мартин, тижневик «Аудиторія»

Старший менеджер відділу аудиту компанії KPMG в Україні Олена Марків розповіла студентам кафедри обліку та аналізу Львівської політехніки про професію аудитора. Захід відбувся за участю Відділу працевлаштування та зв’язків із виробництвом.

Компанія KPMG, яку представляє Олена Марків, належить до світових лідерів на ринку аудиторських послуг і є потенційним роботодавцем для студентів, майбутніх аудиторів. Свою лекцію фахівець з аудиту поділила на дві частини – розповіла, хто такі аудитори, які особливості їхньої праці, а також про те, що компанія може запропонувати студентам, які додаткові знання вони могли б отримати у KPMG, потрапивши туди на стажування.

Професія аудитора офіційно виникла у середині XIX століття в Англії, коли власники компаній почали передавати свої керівні функції менеджерам (хоча згадки про аудиторів були ще у Древньому Єгипті й Китаї, Римській імперії, де були «контролери» розподілу податків). В Україні аудитори стали популярні тоді, коли економіка перейшла від планової до ринкової. Вони фактично запобігають шахрайству, здійснюючи незалежну перевірку фінансового стану компанії.