Вступ 2018: рейтингові списки

Держава та Церква об’єднали зусилля: в Університеті відбулася конференція з правового регулювання релігійних рухів

10 квітня 2017, 13:07
Наталія Павлишин, тижневик «Аудиторія»

Консолідувати зусилля держави, вищої школи та церкви задля спільної мети – протистояти небезпекам деструктивної діяльності новітніх релігійних груп і сект та напрацювати нормативно-правову базу для їх регулювання – таку мету мала перша Міжнародна науково-практична конференція «Нормативно-правове регулювання новітніх релігійних рухів і сект: міжнародний досвід та українські перспективи», що відбулася 30–31 березня у Політехніці.

Така співпраця є ще одним кроком до зміцнення взаємодії Церкви й Держави, міжконфесійного діалогу – на конференції були присутні представники всіх традиційних конфесій нашої держави, Сходу та Заходу, України з Європою (в конференції взяли участь представники з Польщі, Словаччини, Білорусі, Азербайджану, Молдови).

Від імені ректора Львівської політехніки професора Юрія Бобала учасників конференції привітала проректор Наталія Чухрай, зауваживши зокрема:

– Знаково, що ця конференція вперше відбувається саме у Львівській політехніці. Адже питання державно-релігійної політики надзвичайно актуальне. За останні десятиліття посилюється намагання новітніх релігійних течій знайти власне пріоритетне місце в суспільному житті України і це породжує низку проблем.

Про вагомість і актуальність спільної роботи наголосив і голова організаційного комітету конференції, директор ІНПП професор Володимир Ортинський:

– Враховуючи потенційно деструктивні чинники, пов’язані з діяльністю неорелігійних структур, нагального розв’язання вимагає давно актуалізована проблематика розроблення перспективної державної політики щодо релігії та церкви. Насамперед це стосується визначення, з урахуванням міжнародного досвіду, чітких функцій державних структур у справах релігій, без посередництва яких розв’язати проблеми багатоконфесійної України неможливо. Це сприятиме повній захищеності автохтонному релігійному устрою держави.

В обговореннях зокрема порушували питання свободи віросповідання та діяльність новітніх рухів та сект: міжнародна практика та українські реалії; поняття та загальне розуміння сект і новітніх релігійних рухів нормативно-правове регулювання новітніх релігійних рухів і сект; причини виникнення та наслідки діяльності новітніх релігійних рухів.

Результат конференції – вагомі напрацювання, що стануть імпульсом до створення правової бази щодо деструктивної діяльності новітніх релігійних рухів.