Запис вебінару «Особливості вступної кампанії 2017 року»

Кіборги поспілкувалися з політехніками: в Університеті організували зустріч зі справжніми героями

13 березня 2017, 12:14
Наталія Павлишин, тижневик «Аудиторія»

Поговорити зі справжніми героями, які знають ціну боротьби і як вижити в нелюдських умовах, мали нагоду студенти Львівської політехніки. Для них 2 березня у рамках проекту One Day Meeting ГО «Львівський молодіжний клуб» спільно з Колегією та профкомом нашого університету організували зустріч із кіборгами, які воювали за Донецький аеропорт та Піски.

Зустріч розпочалася хвилиною мовчання за всіма, хто пожертвував свої життя в боротьбі за Україну.

Молоді презентували комікс про подвиг воїнів Донецького аеропорту – «Кіборги. Історія трьох». Один із героїв цієї ілюстрованої історії був присутній на зустрічі і докладно розказав студентам про той випадок. Це лише перша ілюстрована історія зі сотень героїчних про подвиги бійців, які в майбутньому побачать світ у вигляді ілюстрованих журналів.

– Так сталося, що живемо в часи перемін і мусимо бути частиною цієї історії. Маємо виклик – війну. Одним із героїчних і сумних епізодів, який став символом нашого протистояння, – Донецький аеропорт. Я цю війну називаю війною за незалежність. На жаль, мусимо внести цю плату. І від цього залежить чи ми будемо благополучна країна, чи нас не буде взагалі, – наголосив один із гостей зустрічі. – Маємо прожити з достоїнством ці часи. Вчіться, щоб розуміти, що відбувається. Змінити ситуацію може лише розумне суспільство і лише спільними зусиллями. Навіть, якщо справді тяжко, піднімайте голову і йдіть уперед.

Зустріч була дуже щира. Студенти хотіли чути від воїнів усе: як вони жили заблоковані в аеропорту, що їх спонукало до таких подвигів, як військові оцінюють сучасну ситуацію і як бачать розвиток країни. Військові понад годину розповідали різні історії, які довелося пережити, згадували й кумедні випадки, наголосивши, що лише почуття гумору і піднесений дух, допомагали вистояти.

– В дитинстві я мала мрію – побачити козаків. На Грушевського, на Інститутській я їх побачила. А коли почалася війна, я зрозуміла, що живу поруч із ними. Нам круто пощастило: маємо шанс зробити країну такою, як хочемо. На передовій це щодня роблять. Маємо живих героїв, вони ходять вулицями, живуть поруч із нами, – завершила зустріч волонтер Юля.