Вступ 2019: рейтингові списки
 

Львівська політехніка утримує десяте місце у рейтингу українських університетів 2017 року за індексом Гірша

18 квітня 2017, 14:21
За матеріалами порталу Освіта.ua

Видавнича служба «УРАН» на замовлення порталу Освіта.ua здійснила наукометричний моніторинг суб’єктів науково-видавничої діяльності України за показниками бази даних SciVerse Scopus, на підставі якого складено рейтинг українських вищих навчальних закладів.

Результати рейтингу вищих навчальних закладів базуються на показниках бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються навчальним закладом або його співробітниками. База даних Scopus постійно індексує понад 20 тисяч наукових журналів та сотні книжкових серій.

Станом на квітень 2017 року до бази даних Scopus включено 136 вищих навчальних закладів України, що на 9 вищих навчальних закладів більше, ніж у квітні 2016 року.

У рейтинговій таблиці вищі навчальні заклади України ранжовані за індексом Гірша – кількісним показником, що базується на кількості наукових публікацій і кількості їхніх цитувань.

Згідно з даними рейтингу, найвищий індекс Гірша серед університетів України мають Київський національний університет імені Шевченка – 79 (73 у рейтингу 2016 року), Харківський національний університет імені Каразіна – 60 (57) та Чернівецький національний університет імені Федьковича – 51 (44).

Четверту сходинку посів Львівський національний університет імені Івана Франка – 50 (46), який за рахунок більшої кількості публікацій та цитувань посунув на п’яте місце Одеський національний університет імені Мечникова – 50 (46).

Замикає першу десятку Національний університет «Львівська політехніка», що має 33 пункти (30 у 2016 році) за індексом Гірша.

Рейтинг ВНЗ України за даними наукометричної бази даних SciVerse Scopus