Запис вебінару «Особливості вступної кампанії 2017 року»

На що слід зважати, обираючи журнал для публікацій: в Університеті відбувся семінар про роль Web of Science

17 лютого 2017, 15:14
Ірина Мартин, тижневик «Аудиторія»

Науковці Львівської політехніки, редактори та відповідальні секретарі наукових видань, а також бібліотекарі слухали поради фахівця з навчання Clarivate Analytics Ірини Тихонкової про роль Web of Science у проведенні ефективних наукових досліджень.

Учасники семінару почули практичні поради щодо роботи з інформаційною платформою Web of Science, її основною колекцію Web of Science Core Collection, особливостями Medline на Web of Science, аналітичними інструментами Journal Citation Report, Essential Science Indicators, референт-менеджером EndNote Online та ідентифікаторами науковця – ResearcherID та Orcid.

Доповідачка розповіла про те, як шукати та оцінювати публікації за своєю темою, бачити й уміти оцінювати критичні моменти власних результатів, вибрати видання для публікації. Звернула увагу на небезпеку хижацьких видань для науковця, а також говорила про необхідність ідентифіковувати автора публікації, коли цитуємо його, і про те, на що слід зважати, цитуючи того чи іншого автора.

Є певні критерії, які роблять видання якісним. На них теж слід зважати, коли вибираємо журнал, у якому хочемо опублікувати свою наукову статтю. Ірина Тихонкова також наголосила на небезпеці бізнес-моделей журналів, на необхідності того, що тематику видання повинні оцінювати інші фахівці, розповіла про два варіанти рецензування статей.