Професор Ірина Фаріон зустрілася зі студентами Тернопільського національного педагогічного університету

1 грудня 2017, 15:32
За матеріалами сайту «TeNews»

27 листопада в Тернопільському національному педагогічному університеті відбулася зустріч студентів із професором Національного університету «Львівська політехніка», політиком, мовознавцем, письменником та громадським діячем Іриною Фаріон, яка презентувала своїнові книги про українську мову, її норми, історію розвитку та становлення.

Крім презентації, професор Ірина Фаріон провела невелику лекцію і поділилася з присутніми своїми поглядами на проблеми української мови. Вона звернула увагу на таке шкідливе для мови явище, як суржик. Причому не тільки на такий суржик, яким ми його традиційно уявляємо, тобто змішування української з російською. Мова йшла про вживання слів західних мов замість українських. І справді, така практика стала у нас трендом. Замість крамниць у нас шопи, замість книжок – буки і так далі. За словами пані Фаріон, ми спостерігаємо таке через низький рівень престижу нашої мови. Тому його слід піднімати з усіх сил.

Професор висловила ще ряд цікавих думок про гібридний характер «солов’їної» в ХIV – ХV століттях (марне намагання поєднати церковнослов’янську та народну мови), збереження української національної та мовної ідентичності, і про цінність мови для нас, українців. Висловилася Ірина Фаріон і про представників сучасної влади. На її думку, офіційним розвитком української мови зараз займаються некомпетентні люди, а рівень знання мови серед політиків неприпустимо низький.

Завдяки такій корисній зустрічі студенти та викладачі Тернопільського національного педагогічного університету отримали актуальні посили та зміцнили свою громадянську позицію.