Вступ 2018: рейтингові списки

Студенти-політехніки стали переможцями ідеатону щодо IT-рішень соціально важливих проблем міста Львова

9 жовтня 2017, 16:18
За матеріалами порталу Zaxid.net

Упродовж 6–8 жовтня 2017 року у Львові тривав всеукраїнський конкурс ідей щодо IT-рішень соціально важливих для міста проблем. Ідеатон із призовим фондом 1 тисяча євро провели у межах підготовки до Форуму е-врядування 451 °Е.

До участі в ідеатоні зголосилося десять студентських команд. Серед запропонованих ідей – Bot для відповіді на запити мешканців міста на сайті Львівської міськради, ідея щодо оновлення «Особистого кабінету мешканця», кілька пропозицій, пов’язаних з відстежуванням різноманітних подій у Львові, та мобільний застосунок, що дає змогу спостерігати за наповненістю смітників у місті, а відтак моніторити вивезення сміття.

Мобільний застосунок Clean city для контролю наповненості смітників, який розробила команда студентів програми «Інтернет речей» Національного університету «Львівська політехніка», журі визнало переможцем.

– Ми створили сайт і мобільний застосунок, за допомогою якого мешканці можуть надсилати відгук про наповненість сміттєвих майданчиків. Потім на сайті формується статистика відносно кожного майданчика за один день, сім днів, місяць. Ця аналітика є у вигляді круглих діаграм і статистики для максимально простого сприйняття. Потім ці дані міська рада може використовувати для покращення роботи з перевізниками, – пояснив студент Микола Мацях.

– Це – готове ІТ-рішення, яке дає змогу стежити за наповненістю смітників у різних районах міста, виставляти на його основі рейтинг перевізникам та стимулювати мешканців до сортування сміття, – прокоментувала керівник управління інформаційних технологій Львівської міськради Марта Романяк.

За її словами, розробники мають удосконалити програму, щоб у найближчий час його можна було застосовувати на практиці. Також, на думку керівника управління ІТ Львівської міськради, застосунок можна буде використовувати для моніторингу стану встановлених лавок, відремонтованих доріг, висаджених дерев.

Нагородження фіналістів ідеатону відбудеться під час Форуму е-врядування 451 °Е, який цього року відбуватиметься 20–21 жовтня у публічному просторі ZAVOD, який створюють на колишньому заводі «РЕМА». Приз – 1 тисячу євро – переможці конкурсу отримають завдяки підтримці Посольства Нідерландів.