Запис вебінару «Особливості вступної кампанії 2017 року»

Тарасове слово устами студентів: підсумки Конкурсу художнього читання Шевченківських поезій

17 березня 2017, 08:10
Наталія Павлишин, тижневик «Аудиторія»

Зі Шевченковим словом із року в рік студенти-політехніки розпочинають весну. Цьогоріч 6 березня сорок студентів узяли участь у Конкурсі художнього читання Шевченківських поезій, який у Львівській політехніці відбувається щовесни від 1989 року.

Учасників конкурсу привітала голова журі, очільниця Товариства «Просвіта» нашого університету професорка Христина Бурштинська, наголосивши: «те, що ми живемо з Шевченковим ім’ям у серці і, попри всі труднощі, із ним будуємо Українську державу, – це перемога!» та побажала, щоб ентузіазм до Кобзаревого слова в молоді не загасав.

Усі учасники конкурсу старалися по-своєму представити поезію геніального земляка. Дехто зумів не просто акторською грою передати своє бачення прочитаного, а акцентуючи на тому, що найбільше зачепило, вразило чи навіть якось відкрило по-новому Шевченка-мислителя.

Шкода, що з року в рік серед читців Кобзаревих творів більшість надає перевагу віршам зі шкільної програми. Лише одиниці намагаються відкрити для себе та інших багатство Шевченкової творчості. Хоча позитивні зміни все ж таки є, бо, якщо до початку новітньої національно-визвольної війни в Україні найчастіше звучали твори, які оплакували нещасне кохання чи дівочу долю, то нині молодь шукає більше життєствердні слова, намагаючись, тим самим виокремити найактуальніші для сьогодення твори. Цього року було особливо багато сильних виступів. Приємно, що більшість надавали велику увагу змістові своїх виступів.

Безперечно, професійність акторів Народного театру-студії «Хочу» (режисер і член журі конкурсу Анастасія Непомняща) вирізняла їх від виступів студентів, які прийшли на конкурс за покликом серця. Та попри це, студенти мали можливість побачити, як у Політехніці можна розвинути свій акторський талант і повчитися декламаторської майстерності.

Переможців визначали за знання творів напам’ять, їхню інтерпретацію, артистизм, художні особливості та культуру мовлення.

Нагороди (премії) від Колегії та профкому студентів і аспірантів за перше місце отримає третьокурсник ІНПП Василь Філяс (студія «Хочу»). Друге місце поділили першокурсник ІЕПТ Дмитро Качковський (студія «Хочу») та ІППТ Ірина Купінець. Третіми стали другокурсниця ІНЕМ Анастасія Сороката (студія «Хочу»), першокурсниця ІГСН Тетяна Покчій (студія «Хочу») та третьокурсник ІГДГ Олександр Пашковенко.

Від Товариства «Просвіта» Львівської політехніки нагород (премії) удостоєні за перше місце третьокурсник ІЕПТ Богдан Корецький; друге місце поділили першокурсниця ІГСН Богдана Воят і третьокурсниця ІНПП Вікторія Кінзерська, а третіми стали четвертокурсниця ІГДГ Наталія Антохів і четвертокурсник ІНПП Олександр Городиловський.

Окремі нагороди від осередку Товариства «Просвіта» ІНЕМ отримав гурт студентів (10 осіб) цього інституту за цікавий перформанс з інтерпретацій Шевченкових творів та третьокурсниця Інна Скічко (студія «Хочу»).

Кращих свої конкурсантів відзначить і осередок Товариства «Просвіта» ІЕПТ. Нагороди за гарні виступи отримають третьокурсники Марта Дзядик, Мар’яна Стойко, Адріана Строган.

Від редакції освітнього студентського тижневика «Аудиторія» за найкраще виконання патріотичної поезії десятеро студентів отримали квитки до різних театрів Львова.