Університет отримає кошти на покращення енергоефективності від Європейського інвестиційного банку

10 листопада 2017, 15:40
За матеріалами Урядового порталу

Європейський інвестиційний банк надасть 120 мільйонів євро для покращення енергоефективності в українських вишах. Відповідну фінансову угоду між Україною та ЄІБ ратифікувала 8 листопада 2017 року Верховна Рада України.

Проект ініціювало та розробило Міністерство освіти і науки України спільно з ЄІБ, щоб допомогти українським університетам ефективніше використовувати енергоресурси.

Для участі у першому етапі було відібрано 7 університетів:

  • Національний університет «Львівська політехніка»,
  • Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка,
  • Чернігівський національний технологічний університет,
  • Сумський державний університет,
  • Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова,
  • Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»,
  • Вінницький національний технічний університет.

У цих університетах провели енергетичний аудит, за підсумками якого було визначено обсяг робіт за кожним проектом. Наразі триває підготовка конкретних рекомендацій та проектно-кошторисної документації. Загалом роботи планують провести в 147 будівлях, вони будуть спрямовані на енергозбереження та оптимізацію управлінських процесів енергоспоживання.

За підсумками проекту університети-учасники мають досягти найвищих освітніх та дослідницьких стандартів, покращити власну матеріальну базу та значно знизити рівень енергоспоживання.

Угодою також передбачено другий етап проекту, спрямований на покращення енергоефективності та придбання обладнання для наукових лабораторій університетів. Конкурс для відбору його учасників МОН оголосить найближчим часом, про що буде повідомлено додатково.