Запис вебінару «Особливості вступної кампанії 2017 року»

В Університеті у межах проекту «Від книги до мети» відбулася презентація дитячих книжок Лариси Ніцой

20 березня 2017, 15:30
За матеріалами сайту «Від книги до мети»

16 березня 2017 року в межах авторського проекту мовознавця Ірини Фаріон «Від книги до мети» відбулася презентація дитячих книжок письменниці, педагога, громадської діячки Лариси Ніцой.

Як зауважила Ірина Фаріон, через мовні стосунки батьків і дітей Лариса Ніцой бореться за українську мову, яка до сьогодні перебуває у розтерзаному стані:

– Невипадково наша зустріч – у Національному університеті «Львівська політехніка», адже студенти саме цього навчального закладу в 1998 році відродили жанр мовно-політичного плакату. Ми робили виставки мовного плакату в цьому приміщенні дванадцять років. Маємо уважити набутки з тих виставок.

Ірина Фаріон зачитала коротке досьє на письменницю, яка працює для дітей, творить, живе, спілкується з ними.

Лариса Ніцой презентувала під час зустрічі такі дитячі книжки: «Непереможні Мураші», «Зомба або історія про милосердя», «Страшне страховисько», «Ярик і рогатий Мі…», «Неслухи і вередулі», «Мій Блек», «Казка про Українське Щастя», «Невигадані історії про звіряток-друзяток» та інші.

Авторка зазначила, що більшість персонажів не вигадує, а бере з власного життя, багато спілкується з дітьми, вивчаючи їхню реакцію на ту чи ту казку. Дуже прискіпливо ставиться й до ілюстрацій, вважаючи їх важливішими навіть за сам текст. Кожна історія Лариси Ніцой, звичайно, має щасливу розв’язку. Казкові герої авторки знаходять своє щастя у родинному затишку, шанують природу, а також палко люблять свою рідну мову та Батьківщину.

Лариса Ніцой презентувала під час зустрічі казку для дітей про російсько-українську війну на сході України під назвою «Непереможні Мураші».

– Ця казка про мурашиний народ, який жив собі – не тужив, працював, та якось напали на них сусідні мурашині леви, які клялися в братній любові. Що цікаво, мурашині леви є в природі – вони пожирають мурах. Нападуть і зруйнують мурашник. Але мурашки зберуться з силами і виженуть ворога з рідної землі, – розповіла письменниця.

Зустріч завершилася автограф-сесією Лариси Ніцой, книжки якої гості розкупили ще на початку.