Вступ 2019: рейтингові списки
 

Львівська політехніка надбала ще одну «розумну» лабораторію – для бакалаврської програми «Інтернет речей»

6 березня 2018, 13:02
Ігор Галущак, прес-служба Львівської політехніки

5 березня 2018 року в Інституті комп’ютерних технологій, автоматики та метрології Університету відбулось урочисте відкриття нової лабораторії, яка покликана стати предметною навчальною базою при бакалаврській програмі «Інтернет речей». У ній облаштовано 14 місць із найсучаснішим обладнанням. Відтак студенти кафедри комп’ютеризованих систем автоматики вивчатимуть тут такі предмети як «Електроніка і цифрова схемотехніка», «Мікроконтролери» та «Сенсори і виконавчі механізми».

Створення такої інноваційної лабораторії (інакше – лабораторії ІоТ) стало можливим завдяки спонсорській підтримці ІТ-компаній, які є учасниками Львівського ІТ Кластеру. Йдеться насамперед про SoftServe в особі її президента Тараса Кицмея, а також PlVision, Ciklum, Cypress, N-iX, Eleks, Sombra, KindGeek, Vakoms, V.I.Tech, Lohika, GlobalLogic, Intellias, Conscensia, Perfectial, Vector Software.

Як зазначив під час відкриття нової лабораторії завідувач кафедри комп’ютеризованих систем автоматики професор Адріан Наконечний, представникам усіх перелічених компаній на найближчому засіданні Вченої ради Університету ректор Львівської політехніки Юрій Бобало вручить окремі подяки.

Проректор з науково-педагогічної роботи Львівської політехніки професор Дмитро Федасюк, звертаючись до присутніх від імені ректора, наголосив:

– Співпраця з ІТ Кластером у нас розпочалася давно. Адже 10 років тому ми підписали меморандум про співпрацю. Вже тоді компанії, вони ж – майбутні працедавці випускників-політехніків, звернули увагу, що ІТ-фахівці, котрих ми готуємо, недостатньо володіють англійською мовою. Тому початковий проект був спрямований на поліпшення знань з цієї мови. Згодом були відкриті лабораторії програмного забезпечення, лабораторія програмування мобільних платформ. Згодом ІТ Кластер взявся за ще одну серйозну і важливу річ – створення освітньої програми «Інтернет речей». Адже нині маємо все більше охочих навчатися за цією спеціальністю. Минулого ж року на ІТ-спеціальності до нас вступило майже тисяча студентів. Відтак щиро дякую керівникам компаній та ІТ Кластеру за допомогу. Вірю, що спільно ми отримаємо хороші результати.

За словами Степана Веселовського, СЕО Львівського ІТ Кластеру, у перспективі в межах програми ІоТ сторони згаданої угоди планують також облаштувати ще одну лабораторію, призначену для продукування розумних пристроїв, починаючи з їхнього проектування і завершуючи готовими прототипами, складеними з деталей, надрукованими за допомогою 3D-принтера. Отож, студенти цієї унікальної програми відтепер матимуть змогу не лише вивчати нові та прогресивні предмети і технології, а й на практиці опановувати основи Інтернету речей. А започаткована лабораторія – справді вартісне досягнення Кластеру, адже таких практично немає у вітчизняних університетах. Місцевим ІТ-компаніям також важлива якісна зміна освіти й інвестиції в майбутнє покоління ІТ-професіоналів, тому це точно буде не єдина лабораторія, яка з’явиться тут завдяки спільним зусиллям.

Привітав присутніх і заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко:

– ІТ Кластер робить дуже мудро, інвестуючи в нові технології та інвестуючи в людей. Маємо сильних лідерів, які це просувають. Тому висловлюю велику повагу і пошану колегам із Львівської політехніки та ІТ Кластеру. Думаю, що через певний час, коли ми будемо ще раз тут зустрічатися, ця та інші кімнати будуть наповнені різними розумними винаходами.
 

Світлини Йосипа Марухняка