Львівська політехніка вперше приймала учасників Міжнародного фіналу змагань з усного рахунку «Прангліміне»

2 травня 2018, 11:48
Прес-служба Львівської політехніки

Днями у Національному університеті «Львівська політехніка» відбувся цікавий інтелектуальний турнір – Міжнародний фінал змагань з усного рахунку «Прангліміне». Такий масштабний і представницький захід вперше пройшов у столиці Галичини.

Змагання, у яких взяли участь понад 150 учасників із шести європейських країн – Грузії, Естонії, Латвії, Литви, Словенії та України, відбувались за шістьма категоріями: наймолодші змагалися в категоріях «Чомучки» та «Дослідники», старшокласники – дівчата і хлопці, найдосвідченіші – в категоріях «Сеньорити» і «Сеньори».

Учасників та гостей свята математичних знань тепло привітали заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей (до речі, саме йому належить ініціатива запровадити в Україні змагання з усного рахунку «Прангліміне»), директор департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Любомира Мандзій, проректор з науково-педагогічної роботи Львівської політехніки Роман Корж, директор Інституту права та психології Університету професор Володимир Ортинський, Надзвичайний та Повноважний посол Республіки Естонія в Україні Герт Антсу.

Присутність естонського гостя невипадкова. Адже ця інтелектуальна гра виникла, власне, в Естонії на острові Пранглі (звідки й назва гри). Її родоначальником став директор місцевої школи Калев Полдсаар, який розробив комп’ютерний тренажер з усного рахунку і провів перші змагання онлайн. Змагатися можуть як наймолодші, починаючи з першокласників, так і студенти, вчителі, викладачі, батьки. Віковий діапазон вражає: від 6 до 70 років!

Особливої популярності усний математичний рахунок набув в Естонії, Латвії, Литві, Грузії, Словенії та Україні, де щороку відбуваються масові змагання. Згодом національні команди визначають кращих на міжнародному фіналі, який відбувається в одній з країн почергово. Загалом між собою змагаються понад 60 тисяч осіб, зокрема в Україні – понад 30 тисяч. У нас змагання «Прангліміне» відбуваються в рамках україно-естонського освітнього проекту «Міксіке в Україні».

Під час цьогорічного фіналу чудово виступили представники України. Так, перше місце в категорії «Сеньори» виборов Станіслав Пестерніков. Призерами стали Андрій Стехнович, Юлія Бондар та Віталій Корець.

Проте загалом у змаганнях переважали представники країн Балтії. Золотими призерами стали латиші Томасс Зільберс та Войцехс Рафаелс Івановскіс, литовці Сандра Масьяускайте і Грета Музейкуте, естонець Яан Оттер.

Україна бере участь у цих міжнародних змаганнях з 2011 року. За цей час члени української збірної вибороли одну золоту та срібну медалі, а також дві бронзові медалі. Відтак, цьогорічний фінал поповнив нашу скарбничку однією золотою медаллю, однією срібною і двома бронзовими.
 

Світлини Йосипа Марухняка