Науковці Львівської політехніки – серед найактивніших користувачів баз даних Web of science і Scopus в Україні

13 лютого 2018, 13:10
За матеріалами сайту МОН

За перші 3 місяці централізованого підключення українських університетів до міжнародних баз даних Web of science і Scopus науковці зробили через них майже 182 тисяч пошукових запитів. Відповідну передплату для понад 100 вишів та власних наукових установ забезпечило Міністерство освіти і науки за кошти держбюджету.

– Ми почали підключення університетів та наукових установ МОН, які відібрали через конкурс, у жовтні 2017 року. Заклади з найбільшими балами, а таких було 29, отримали доступ до обох баз даних. Ще 74 виші одержали доступ до однієї з двох баз. Так от у жовтні, коли відбувалося підключення, через ці виші та наукові установи було здійснено 22,7 тисяч пошукових запитів у Scopus і Web of science. У листопаді кількість цих запитів зросла більш ніж вдвічі – їх стало майже 60 тисяч. А в грудні ця цифра сягнула позначки майже в 100 тисяч, – розповів генеральний директор Директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.

Така ж динаміка була й у кількості користувацьких сесій – від 12 тис у жовті вони зросли до 37,5 тис до грудня.

Найактивнішими користувачами баз стали Тернопільський національний технічний університет, Дніпропетровський національний університет, Національний університет «Львівська політехніка», Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Національний університет біоресурсів і природокористування. Найбільше пошукових запитів робили Вінницький національний технічний університет, Київський політехнічний інститут, Сумський державний університет, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний університет «Львівська політехніка».

– Така кількість сесій та пошукових запитів і найголовніше – динаміка до їх постійного зростання – свідчать про те, що користування базами є дуже потрібним та затребуваним серед українських науковців. Адже у наш час наука не має кордонів, і саме доступ до таких платформ допомагає нашим вченим інтегруватись у міжнародну спільноту, – підкреслив Дмитро Чеберкус.

Він також додав, що МОН забезпечило передплату на Scopus і Web of science для вишів та своїх наукових установ на рік. Однак передбачено, що підключення за кошти держбюджету буде продовжено, але тільки для тих, кому воно справді потрібно.