Стартував спільний проект МІОК та Українсько-канадського дослідчого центру «Пізнаємо правду разом»

13 лютого 2018, 14:37
МІОК Львівської політехніки

12 лютого 2018 року стартував проект Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Львівської політехніки «Пізнаємо правду разом» на підтримку діяльності Українсько-канадського дослідчо-документаційного центру (UCRDC) за участю студентів кафедри прикладної лінгвістики Університету під керівництвом Людмили Бордюк, кандидата філологічних наук, доцента.

Метою проекту є поширення знань про діяльність UCRDC у молодіжних середовищах України через популяризацію проектів Центру, зокрема здійснення перекладів та розповсюдження інформаційних матеріалів з таких питань:

  1. Голландські офіцери, врятовані УПА
  2. Голокост та участь українців у порятунку євреїв
  3. Українці в збройних силах Канади
  4. Голодомор в Україні 1932–33 років очима нащадків

Проект сприятиме не лише удосконаленню перекладацької майстерності студентів Львівської політехніки, але й розвитку їхньої міжкультурної компетенції, поглибленню обізнаності молоді в історичних подіях України та кращому розумінню подій сучасності.

Українсько-канадський дослідчо-документаційний центр є громадською інституцією, яка збирає, каталогізує і зберігає матеріали, що документують історію, культуру та внесок українців для світу. UCRDC випускає документальні фільми, готує навчальні матеріали та спонсорує лекції, конференції і виставки з різних тем, що стосуються українських питань. UCRDC є неприбутковою організацією, яка шукає підтримку громади за допомогою збору коштів на свою діяльність. Центр функціонує як ресурсний, що документує усну історію в оцифрованих аудіо- та відеоформатах; текстові та фотографічні записи. Більшість із цих колекцій були каталогізовані.