У науково-дослідному центрі «Демос» відбувся семінар на тему моніторингу конкурентоспроможності освіти

13 лютого 2018, 12:54
НДЦ «Демос» Львівської політехніки

В Україні перший місяць зими традиційно наповнений святковими подіями Різдва. Емоційне піднесення, що практично «висить у повітрі» від колядок і щедрівок, наповнює робочі будні особливим ритмом. У науково-дослідному центрі соціальної й демографічної політики та управління «Демос» при Інституті адміністрування та післядипломної освіти Національного університету «Львівська політехніка» емоції торжеств доповнені гарною звісткою: проект, поданий на конкурс проектів, які будуть реалізовані за рахунок коштів, отриманих від Європейського Союзу, здобув перемогу (замовник – Львівська обласна державна адміністрація, вартість – 3,6 мільйона гривень). З цієї нагоди 26 січня 2018 року в Центрі відбувся науково-практичний семінар на тему «Моніторинг конкурентоспроможності освіти в проектних розробках НДЦ «Демос».

Роботу семінару розпочала д.е.н., професор У.Я. Садова. Звернувшись до присутніх з вітальним словом, вона підвела підсумки діяльності Центру за 2017 рік, ознайомила з особливостями організації секторальних/галузевих програм розвитку України «Стратегія – 2020», висловила надію, що нові проекти науковців продовжать практику інвестування знань в розбудову регіону (початок другого туру аналогічного відбору проектів очікують навесні 2018 року).

Окреслюючи роль проекту-переможця «Моніторинг реалізації інтелектуального потенціалу випускників ВНЗ і ПТНЗ прикордонного регіону: соціальне партнерство, державне і регіональне замовлення» в реалізації Стратегії розвитку Львівської області на період до 2020 року, організатор заходу наголосила, що реалізація Проекту спрямована на:

  • створення інформаційно-аналітичної бази даних про зайнятість випускників вищих та професійно-технічних навчальних закладів;
  • розробку веб-порталу «Індикатори якості та ефективності професійної і вищої освіти Львівщини»;
  • підвищення якості та ефективності підготовки у ПТНЗ і ВНЗ на основі вдосконалення системи соціального партнерства з інститутами бізнесу і влади.

Завершуючи виступ, У.Я. Садова висловила сподівання, що реалізація зазначеного проекту буде виконувати у перспективі важливі соціально-економічні, профорієнтаційні, адаптивні та інші функції.

Другу частину семінару було присвячено методології організації досліджень проблем працевлаштування випускників ВНЗ та ПТНЗ, обговоренню міжнародного досвіду в інституційних механізмах забезпечення ефективності вищої освіти. Ці питання детально висвітлила докторант економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка к.е.н., доц. Ольга Степанівна Гринькевич. У доповіді «Економічна ефективність вищої освіти: індикатори кар’єри випускників» О. Гринькевич окреслила актуальність проблеми підвищення економічної ефективності в управлінні конкурентоспроможністю університетів в Україні та світі, особливості і методичні підходи до вимірювання ефективності у вищій освіті, практиках організації моніторингу кар’єри випускників в країнах Євросоюзу, Росії, Австралії. Особливо цікавими стали думки та рекомендації щодо перспектив адаптації зарубіжного досвіду моніторингу кар’єри випускників в Україні.

Докладніше про семінар