У стартап-школі Львівської політехніки відбулася зустріч із політичною та громадською діячкою Янікою Мерило

5 лютого 2018, 10:22
Tech StartUp School Львівської політехніки

Суботній день не завадив тим, хто цікавиться розвитком стартапів в Естонії та Україні, прийти на зустріч із політичною та громадською діячкою Янікою Мерило.

Найбільша зала школи була заповнена. І якщо на початку зустрічі здалося, що вона відбуватиметься дуже спокійно у формі запитання-відповіді, то вже невдовзі подія переросла в бурхливу дискусію, що підняла чимало проблем, які турбують і стартаперів, і бізнесменів, і науковців.

Та найважливіше те, що на завершення зустрічі підсумувала гостя – це кілька умов, які допоможуть досягти успіху.

  • Найперше: розвиваючи власну ідею чи справу, треба запитати себе, чи це розв’язуватиме якусь конкретну проблему і як саме? А ще – яка команда зможе це зробити. Тобто чи створюєш якісний продукт, чи зможеш його продати і знайти правильних партнерів та інвесторів. Тому необхідно якомога більше спілкуватися з фахівцями, з потенційними клієнтами та партнерами, щоб отримати зворотній зв’язок і зрозуміти, чи цей продукт матиме попит.
  • Наступне: все завжди залежить від правового поля, тобто на державному рівні має бути захист інтелектуальної власності. Тобто чи почуваєшся безпечно в правовому полі й упевнений, що закони захистять тебе. А також – простота ведення бізнесу. Бюрократію треба «вбити», щоб займатися розвитком своєї справи, а не долати бюрократичні перепони.
  • І ще одне: в багатьох містах України зараз вже функціонують стартап-інкубатори, акселератори. Та їх не буває занадто багато. Неймовірно важливо, щоб була підтримка фахівців, які підкажуть і допоможуть. У Tech StartUp School все зроблено круто. Тут почуваєшся, як удома. І є змога працювати з іншими командами.