Підготовчі курси (за програмою ЗНО)
Всеукраїнська олімпіада  Львівської політехніки
 

«Україна – Норвегія»: у Львівській політехніці діє програма для військових, які хочуть здобути нову професію

3 жовтня 2018, 10:14
За матеріалами Львівської газети

Після військової служби, а ще гірше – війни, військові не завжди бачать себе у цивільному світі. Вже четвертий рік поспіль Національний університет «Львівська політехніка» в рамках проекту «Україна – Норвегія» допомагає їм знайти себе та опанувати новий фах. Головними координаторами зі сторони Норвегії є Університет Норд, а від України – Міжнародний фонд соціальної адаптації. Навчання є безкоштовним. За цей період перекваліфікацію пройшли понад 300 осіб.

Координатор проекту «Україна – Норвегія» у Львівській політехніці Тетяна Шаповалова розповіла, що напрям навчання змінюється залежно від потреб ринку. Цього року популярним стало ІТ-спрямування.

– Львів є столицею ІТ-спеціальностей. Ми звернулися до роботодавців таких компаній і детально вивчили вимоги для потенційних працівників. Деякі компанії, що були на відкритті семестру, розглядають можливість прийняти на роботу одразу після завершення навчання, – розповіла Тетяна Шаповалова.

Учасників відбирають за рівнем володіння англійською мовою та мотивацією до навчання і працевлаштування, які визначають після проходження тестів та анкетування. Цілий семестр студенти навчатимуться теорії та практикуватимуть новий фах, а після закінчення отримають аж три документи: свідоцтва від Університету Норд та Львівської політехніки, а також сертифікат від Міністерства закордонних справ Норвегії .

За словами Тетяни Шаповалової, 70% людей після перекваліфікації працевлаштувалися, піднялися кар’єрною драбиною або ж започаткували власну справу.

До програми перекваліфікації можуть долучатися не лише військовослужбовці та учасники бойових дій, а й члени їхніх родин.