Від Інтернету людини до Інтернету речей: в Університеті відбувся День відкритих дверей програми «Іnternet of Things»

5 березня 2018, 13:11
Ігор Галущак, прес-служба Львівської політехніки

Цікавий захід у нинішній канікулярний період для майбутніх абітурієнтів провела в головному корпусі Національного університету «Львівська політехніка» кафедра комп’ютеризованих систем автоматики Інституту комп’ютерних технологій, автоматики та метрології. Тут відбувся День відкритих дверей, присвячений новій для Університету бакалаврській програмі «Інтернет речей» (Іnternet of Things).

У вступному слові перед чисельною й, вочевидь, зацікавленою молодою аудиторією завідувач кафедри професор Адріан Наконечний зазначив, що Інтернет речей – перспективний та революційний напрям ІТ-освіти. Ця новітня галузь займається розробкою побутових пристроїв, так званих «розумних речей», які з під’єднанням до Інтернету отримують більше можливостей та функцій. До них можна, приміром, віднести «розумні» холодильники, які самі замовляють їжу в онлайн-супермаркеті, або ж автомобілі з автопілотом тощо.

За словами науковця, сьогодні на ринку праці є великий попит на фахівців з Інтернету речей як в Україні, так і у всьому світі. Скажімо, у Львівській політехніці цю затребувану спеціальність на першому та другому курсах опановують відповідно 74 і 54 студенти. Цікаво, що в процесі навчання їх поділяють на мікрогрупи, до кожної з яких прикріпляють досвідчених менторів із провідних ІТ-компаній. Відтак уже на початках студенти мають змогу не лише навчатися, але й працювати над конкретними проектами.

Згодом молоді викладачі кафедри Зеновій Верес та Володимир Федак, які є розробниками програми «Інтернет речей», ознайомили майбутніх вступників з особливостями прийому на цю спеціальність у 2018 році, розповіли про здобутки студентів програми. Кожен присутній мав змогу розпитати про деталі та специфіку навчання.

Відбулися також презентації від ІТ-спеціалістів та демонстрація пристроїв, які належать до Інтернету речей і були створені у Львові.