З полігону – в аудиторію: американські вояки в гостях у львівських політехніків

27 квітня 2018, 14:04
Прес-служба Львівської політехніки

Представники військових частин армії США, дислокованих у Європі, побували у Львівській політехніці. Тут вони презентували свої напрацювання з організації бойової підготовки підрозділів, спільного з підрозділами Збройних Сил України навчання військовослужбовців, яке нині триває у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного на Яворівському полігоні.

Американських гостей тепло прийняв ректор Львівської політехніки професор Юрій Бобало, який особливу увагу звернув на актуальність українсько-американської співпраці в галузі оборони в умовах триваючої агресії Росії на Сході України. Американці розповіли про особливості підготовки українських військовослужбовців іноземними інструкторами, про спільний вишкіл у складі багатонаціональних сил під час коаліційних операцій. Вони висловили побажання проводити такі зустрічі й надалі.

Як відомо, починаючи з 2013 року в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки регулярно відбуваються військові навчання «Репід Трайдент», у яких беруть участь військовослужбовці з країн – членів НАТО. Їхньою метою є запровадження у Збройних Силах України передового досвіду провідних армій світу, обмін професійними навичками, поліпшення рівня взаємодії між підрозділами.

Військовослужбовці армії США зустрілися зі студентами Університету. Вони розповіли про свою участь у партнерській місії Об’єднаної багатонаціональної тренувальної групи (JMTG-U), спрямованої на вишкіл українських військовослужбовців за стандартами НАТО, відповіли на запитання слухачів.
 

Світлини Йосипа Марухняка