Підготовчі курси (за програмою ЗНО)
Всеукраїнська олімпіада  Львівської політехніки
 

За пропозицією Університету МОН планує оновити наукове обладнання за кошти, повернені від внеску в «Горизонт 2020»

27 лютого 2018, 13:42
Прес-служба Львівської політехніки

Кошти, які Україна отримає від програми «Горизонт 2020» як повернення частини сплаченого внеску, планують спрямувати, зокрема, на закупівлю обладнання для наукових досліджень. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час презентації закладами вищої освіти результатів їхньої наукової діяльності за 2017 рік.

Відповідну пропозицію внесла проректор з наукової роботи Національного університету «Львівська політехніка» Наталя Чухрай:

– Наразі приладна база – це одна з найбільших проблем для технічних вишів. Якби була змога оновити її, приміром, за кошти, які повертає Україні ЄС за програмою «Горизонт 2020», то це якісно поліпшило б дослідження.

Відповідаючи на цю пропозицію, міністр наголосила, що в МОН уже розглядають можливості для реалізації такої ідеї:

– Торік ми не отримали повернення внеску, оскільки він пішов на погашення заборгованості. Натомість цього року ми очікуємо на таке повернення і зараз спільно з комісією ЄС розробляємо орієнтовний порядок використання коштів. І озвучені Вами ідеї будуть реалізовані через цей порядок. Передбачається, що частина коштів піде на поліпшення приладної бази. Але також нам треба збільшувати поінформованість і навчати наших науковців, як брати участь у програмі. Це, наприклад, створення мережі інформаційно-консультативних центрів.

Заступник міністра Максим Стріха додав, що це питання також обов’язково обговорюватиметься з науковою спільнотою:

– Кінцевий документ врахує всі ваші пропозиції. До 2022 року включно можемо розраховувати приблизно на 12 мільйонів євро. І ми намагаємося зрозуміти, як за рахунок цих коштів підтримати ті проекти, які дозволять найглибше інтегруватися в Європейський дослідницький простір, і створити принаймні елементи дослідницької інфраструктури, якої ми потребуємо.
 

За інформацією МОН України