Вступ 2019: рейтингові списки
 

«Формула-1» для роботів: львівські політехніки перемогли на цьогорічних змагання з роботехніки у Харкові

23 квітня 2019, 14:18
За матеріалами сайту «5 канал»

У Харкові відбулися змагання з роботехніки. За першість боролися боліди, створені студентами з різних вишів України. За вимогами машини без сторонньої допомоги мали пройти трасу за мінімальний час. Перегони є частиною всеукраїнської олімпіади з комп’ютерних систем.

Надманеврений та швидкий, що за допомогою датчиків обирає найоптимальніший маршрут на трасі, – гоночний болід розміром з іграшку названо на честь грецької богині Немезиди, яка уособлює кару небесну. Немезида – один із фаворитів у перегонах роботів у Харкові. Створили її студенти Національного університету «Львівська політехніка». Врахували торішні промахи.

– Довелося на ходу зняти плату, вирвати все з середини, закинути якось на один болтик, і на трасу. Ще й третє місце посіли. Взагалі були в шоці. Трохи не вистачило нам заряду батареї, але цього року ми попрацювали над цим, – пояснив третьокурсник Олександр Комаренко.

«Roborace» проводять учетверте. Це практичний етап Всеукраїнської студентської олімпіади з комп’ютерних систем. Цього року змагалися 75 учасників із різних регіонів України.

У фіналі шестеро учасників – переможці попередніх заїздів. Мають подолати 10 кіл траси.

Позмагатися за першість у фіналі львівська Немезида не змогла – відмовив блок живлення. Та львів’яни все ж таки перемогли. Найшвидшою цього року виявилася Валькірія – ветеран серед міні-болідів.

– Ось цей раритет сказав так – я не хочу йти на пенсію, виб’ю я новачка, йому ще рано вступати. Їй десь років напевно що десять, а то й більше, вона одна з найстаріших машинок цих змагань. Ми її постійно вдосконалюємо, – розповів третьокурсник Львівської політехніки Олексій Бухтій.

Друге та третє місце у цьогорічному роборейсі – в Одеси та Черкас.