Панельна дискусія онлайн «Українська мова у світі: імпульси з України», присвячена пам’яті Ірини Бекешкіної

афіша

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» запрошує долучитися до панельної дискусії «Українська мова у світі: імпульси з України». Цю зустріч присвячено «мовним сигналам», які йдуть із нашої держави у світ.

Це перший із серії онлайн-заходів, що відбудуться в межах Бієнале «Українська мова у світі: відступ чи поступ?» – події, яку через пандемію ми вимушено перенесли на наступний рік. Панельну дискусію приурочено пам’яті Ірини Бекешкіної, відомої соціологині, якій довіряло українське суспільство.

• Які сучасні імпульси з України щодо мовного питання позитивні, а які негативні; які з них ідуть від держави, які – від громадянського суспільства?
  • Які чинники сьогодні впливають на поширення української мови за кордоном?
  • Просування української мови за кордоном сьогодні: державна політика чи волонтерство?

На ці та інші запитання пропонуватимуть свої відповіді дискутанти:

• Стефан Романів, виконавчий директор Австралійської федерації асоціацій етнічних шкіл;
  • Микола Княжицький, народний депутат України, співавтор мовного закону;
  • Юрій Шевчук, лінгвіст, професор Колумбійського університету;
  • Наталія Пошивайло-Таулер, реґіональна віцепрезидентка Світового Конґресу Українців;
  • Сергій Шаповалов, аналітик Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва».

Привітають учасників

• Юрій Бобало, ректор Національного університету «Львівська політехніка»;
  • владика Степан Сус, єпископ УГКЦ, голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ;
  • Павло Ґрод, президент Світового Конґресу Українців;
  • Олексій Гарань, науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва».

Модеруватимуть дискусію Ірина Ключковська, директорка Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою, та Оксана Трумко, наукова співробітниця МІОКу.

На цей масштабний захід уже зареєструвалися учасники з 37 країн світу.

Зустріч відбудеться онлайн на платформі Zoom у четвер, 25 червня. Початок о 16:00 (за київським часом). Подія транслюватиметься наживо на сторінці МІОК у соцмережі Facebook. За детальнішою інформацією звертайтеся за тел.: 0674542162 (Оксана Трумко) та на е-mail congress@miok.lviv.ua.