Історія кафедри містобудування

У 1913 р. у Львівській політехніці створено першу на території тодішньої Польщі кафедру містобудування, яку очолив Ігнатій Дрекслер. У1920 р. він публікує книгу «Великий Львів», яка вплинула на розвиток Львова впродовж 20 століття.

1936 — призначення проф., д-ра арх. Станіслава Філіпковського завідувачем кафедри будівництва міст.

1939 — у складі УРСР у Львівському політехнічному інституті кафедру очолює проф. Тадей Врубель, найвідоміший архітектор-конструктивіст міжвоєнного періоду Львова.

1944-45 — відновлення діяльності Львівського політехнічного інституту і створення Інженерно-будівельного факультету з однією кафедрою архітектури.

1971 — відновлення діяльності Архітектурного факультету у складі чотирьох кафедр: архітектурного проектування, містобудування, рисунку, архітектурних конструкцій.

У 1971 —1982 рр. кафедрою містобудування завідує доцент, к. арх. Андрій Рудницький.

1978 — викладачі кафедри містобудування Ірина Русанова і Іван Петришин у складі авторського колективу нагороджені Державною премією Кабінету міністрів СРСР за проектування нових будівель Львівської політехніки.

1982 — 1993 — доцент, к. арх. Богдан Посацький завідує кафедрою містобудування.

У 1991 р. декан факультету підвищення кваліфікації архітекторів Львівської політехніки к. арх. Юрій Криворучко, доцент кафедри містобудування, засновує Міжнародну Школу церковної архітектури, яка від 1993 р. обрана акредитованим членом Української Академії архітектури.

У 1993. р. кафедру містобудування очолив доцент, к. арх. Юрій Криворучко.

У 2006 р. завідувача кафедри «Містобудування» Ю. І. Криворучка обрано за конкурсом на посаду Головного архітектора м. Львова, начальника управління архітектури та містобудування Львівської міської ради, де працював до серпня 2012 р.

Від 2012 р. завідування кафедрою покладено на професора, к. арх. Галину Петришин.

24-25 травня 2013 р. відбулася міжнародна конференція «Креативний урбанізм» до століття містобудівної освіти у Львівській політехніці, яка зібрала учених усіх провідних архітектурних шкіл України та Польщі. Підписані угоди про співпрацю сприяють академічній мобільності та професійному зросту фахівців у галузі архітектури та містобудування.

У 2015 р. створено науково-дослідну лабораторію НДЛ 117, яка займається виготовленням проектної документації та науковими розробками (науковий керівник – проф Петришин Г.П., головний архітектор проектів – доц. Тупісь С.П,).

Оновлено 3 роки 4 місяці тому