Основні події українсько-норвезької співпраці

2017 р.:

Березень 2016 року – Шаповалова Тетяна Вікторівна, доцент кафедри соціології та соціальної роботи ІГСН обрана членом правління Міжнародного фонду соціальної адаптації.

Березень – квітень 2017 року – Робочі зустрічі з учасниками проекту Україна-Норвегія в містах Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Вінниця, Чернівці

Травень 2017 року – Засідання контактної групи стосовно подальшого розвитку проекту «Україна-Норвегія» за участю посла Королівства Норвегія в Україні, професорів університету Норд, президента МФСА та представників міністерств і відомств України і Норвегії, представників Львівської політехніки, м. Львів

Травень 2017 року – Третій міжнародний симпозіум «Норвезько-Українське співробітництво: освіта, наукові дослідження та бізнес», м. Львів

21 грудня 2017 р. – Круглий стіл «Україна-Норвегія: шлях до успіху» у Національному університеті «Львівська політехніка» за участі слухачів курсів, які вже пройшли перепідготовку, та канадійського фахівця у сфері розв’язання конфліктів д-ра Морін Флагерті (Манітобський університет). За результатами проведеної дискусії було ухвалено Резолюцію Круглого столу.

2018 р.:

В Національному університеті «Львівська політехніка» у весняному семестрі 2017 – 2018 н.р. здійснено перепідготовку двох навчальних груп:

  • у м. Львові на базі Інституту адміністрування та післядипломної освіти у складі 42 осіб (20.02.2018 р. – 24.05.2018 р.). Програма перепідготовки – «Англійська мова та цифрові комунікації»;
  • у м. Володимир-Волинський на базі Навчально-консультаційного центру Львівської політехніки кількістю 33 особи (з 21.02.2018 р. до 25.05.2018 р.). Програма перепідготовки – «Менеджмент малого та середнього бізнесу».

У весняному семестрі 2018 навчального року з норвезької сторони у викладанні дисципліни «Ділове адміністрування» взяла участь д-р Лана Бєрглунд: 19-21 березня 2018 р. провела заняття для слухачів у Львові та 22-23 березня 2018 р. – у м. Володимир-Волинський.

В осінньому семестрі 2018 – 2019 н. р. було проведено перепідготовку однієї групи у складі 33 особи (20.09.2018 р. –  20.12.2018 р.) за програмою спеціальності «Інформаційні технології та англійська мова». До організації виконання проекту «Україна-Норвегія» у Національному університету «Львівська політехніка» було залучено кафедру соціології та соціальної роботи та Міжнародний центр професійного партнерства «ІНТЕГРАЦІЯ» Інституту гуманітарних і соціальних наук; кафедру автоматизованих систем управління, кафедру систем штучного інтелекту та кафедру систем автоматизованого проектування Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій; Інститут адміністрування та післядипломної освіти.

25 вересня 2018 р. – Українсько-Американський Круглий стіл «Про формування Служби ветеранів для учасників бойових дій та членів їхніх сімей у Львівській політехніці», за участі представників Фредерик Ком’юнити Коледжу, а саме: проф. Маршалла Боткіна та п. Рейчел Неклес – директорки американської Служби ветеранів, що функціонує на базі Коледжу Фредерик Ком’юнити.

27-28 вересня 2018 р. представники Львівської політехніки Корж Р.О., Шаповалова Т.В., Марікуца У.Б, Гасяк М.С. взяли участь у Міжнародній конференції «Знання для розбудови Суспільства та Бізнесу. Співробітництво Норвегія-Україна», присвяченій 15-річчю проекту «Україна-Норвегія». Шаповаловій Тетяні Вікторівні вручено відзнаку Міністерства соціальної політики України за значний особистий внесок у реалізацію гарантованих законодавством України прав військовослужбовців та членів їхніх сімей на соціальну, правову та професійну адаптацію до умов життя у громадянському суспільстві.

22-23 листопада 2018 р. у 2018 р. в Національному університеті «Львівська політехніка» з робочим візитом перебувала д-р Ольга Єрмоленко, яка провела лекції та тренінгові заняття з дисципліни «Ділове адміністрування». Слухачі мали нагоду ознайомитися з норвезьким досвідом застосування інноваційних підходів до ведення бізнесу.

23 листопада 2018 р. у рамках візиту д-ра Ольги Єрмоленко до Львівської політехніки, відбулась зустріч з проректором з науково-педагогічної роботи д-ром Коржем Р.О. та директором Міжнародного центру професійного партнерства «ІНТЕГРАЦІЯ» д-ром Гайдук Н.М. Під час цієї зустрічі було обговорено напрямки співпраці Національного університету «Львівська політехніка» з Університетом Норд та визначено перспективи розвитку подальшої співпраці із норвезькими партнерами.

4-5 грудня 2018 р. – візит до Львівської політехніки п. Патріка Хагана з метою проведення моніторингу оцінки якості реалізації Проекту «Україна-Норвегія» у Львівській політехніці.

13 грудня 2018 р. – прийом у Національному університеті «Львівська політехніка» військового аташе Королівства Норвегія в Україні п. Бойє Гардер Ліллеруда, який взяв участь в урочистостях, присвячених випуску групи слухачів курсів «Україна-Норвегія». Відбулися також зустрічі з представниками адміністрації Університету.

2019 р.:

22 січня 2019 р. – виступ на Вченій раді Університету д-ра Коржа Р.О. та д-ра Гайдук Н.М. – «Про розвиток системи надання інклюзивних послуг у Львівській політехніці». Обґрунтовано доцільність формування Ветеранської служби для учасників бойових дій, членів їхніх сімей та внутрішньо-переміщених осіб та прийнято Ухвалу із зазначенням необхідності створення такої Служби у Львівській політехніці у структурі Міжнародного центру професійного партнерства «ІНТЕГРАЦІЯ».

За проектом «Україна-Норвегія» в Національному університеті «Львівська політехніка» у весняному семестрі 2018-2019 н. р. (з 27.02.2019 р. по 29.05.2019 р.) здійснено перепідготовку групи слухачів у складі 33 особи  за спеціальністю «Контроль якості програмного забезпечення».  До організації виконання проекту було залучено Міжнародний центр професійного партнерства «ІНТЕГРАЦІЯ», кафедру соціології та соціальної роботи Інституту гуманітарних і соціальних наук; кафедру автоматизованих систем управління, кафедру систем штучного інтелекту та кафедру систем автоматизованого проектування Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій; Інститут адміністрування та післядипломної освіти.

17-18 квітня 2019 р. в Національному університеті «Львівська політехніка» з робочим візитом перебувала п. Сільє Аакре, яка провела лекції та тренінгові заняття з дисципліни «Кібербезпека». Слухачі проекту мали нагоду ознайомитися з провідним зарубіжним досвідом у сфері кібербезпеки від норвезького фахівця-практика.

В осінньому семестрі 2019-2020 н.р. (з 16.09.2019 р. по 17.12.2019 р.) у Львівській політехніці  було проведено перепідготовку однієї групи слухачів у складі 33 особи  за програмою спеціальності «Контроль якості програмного забезпечення». Протягом зазначеного періоду слухачі курсів відвідали лекції та практичні заняття з таких дисциплін: «Англійська мова», «Операційні системи», «Основи побудови алгоритмів», «Організація баз даних», «Побудова комп’ютерних мереж», «Практичне тестування», «Робота в команді та ефективна взаємодія», «Тайм-менеджмент», «Стрес-менеджмент та попередження вигорання», «Самореалізація в професійній діяльності», «Ділове адміністрування».

25 жовтня 2019 р. у Львівській політехніці відбувся Круглий стіл «Професійна, соціально-психологічна адаптація і сприяння в працевлаштуванні військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в Україні»  перспективи взаємодії партнерської мережі Проєкту «Україна-Норвегія» з державними інституціями на регіональному та національному рівнях».

Метою круглого столу було об’єднати зусилля представників органів державної влади, місцевого самоврядування, освітян та фахівців-практиків соціальної сфери та громадських об’єднань ветеранів на шляху розвитку мережі партнерської взаємодії на локальному, регіональному, національному та міжнародному рівнях задля позитивних соціальних змін.

25-26 листопада 2019 р. з робочим візитом у  Львівській політехніці перебувала  п. Ірина Роддвік – д-р філософії Університету Норд (Королівство Норвегія), яка провела для слухачів курсу інтерактивні лекції на тему «Як бути успішним у викликах сучасності».

Слухачі розглядали складові сучасної успішної, процвітаючої, справедливої країни, вчились розробляти перспективний сценарій розвитку України 2030 та пройшли цікаве тестування. Слухачі курсу мали можливість розглянути приклади успішних кейсів, види особистих капіталів та приклади їхніх комбінацій,  а також ознайомитися з теорію Макіавелі про зміну еліт та приклади ведення перемовин.

2020 рік:

Весняний семестр 2020 року проєкту «Норвегія-Україна» реалізовувався на базі Tech StartUp School Львівської політехніки із залученням кафедри соціології та соціальної роботи, Міжнародного центру професійного партнерства «Інтеграція» Інституту гуманітарних і соціальних наук, кафедри адміністративного та фінансового менеджменту,  кафедри фінансів Інституту економіки та менеджменту, а також працівників Tech StartUp School. Було здійснено перепідготовку однієї навчальної групи у складі 32 особи.

14 квітня 2020 року у межах навчання слухачі мали змогу взяти участь у воркшопі Thomas Burkard - Experiments & Prototypes: PROTOTYPING AND HUMAN CENTERED DESIGN, який відбувся за підтримки університету Reutlingen University та спікера Любомира Мацеха. Учасники проєкту мали змогу дізнатися про прототипування закордоном та важливість застосування перевірених методик впровадження технологій у життя.

25 червня 2020 року слухачі презентували 18 бізнес-планів, які були розроблені та удосконалені під час навчання.

 

Осінній семестр 2020 року курсу професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців ЗСУ та членів їхніх сімей проводилися за двома програмами:

     - за програмою «Управління проектами» відповідно до Договору № 24/20 від 07.09.2020 р. Про професійну перепідготовку військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей (проєкт «Норвегія -Україна»), договорів з Відділеннями соціального захисту м. Львова, «Про надання послуг з професійного навчання  учасників Революції Гідності чи учасників АТО/ООС»

 - за програмою «Контроль якості програмного забезпечення» відповідно до Додаткової угоди №1 від 28.09.2020 р. Договору № 24/20 від 07.09.2020 р. Про професійну перепідготовку військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей (проект «Норвегія -Україна»), договорів з Відділеннями соціального захисту м. Львова  «Про надання послуг з професійного навчання  учасників Революції Гідності чи учасників АТО/ООС».

Перепідготовку пройшло 79 осіб.

 

2021 рік:

У 2021 році проєкт «Норвегія-Україна» «Перепідготовка і соціальна адаптація військовослужбовців та членів їхніх сімей в Україні» реалізовується спільно з бюджетною програмою Міністерства у справах ветеранів України на 2021 рік за КПКВК 1501040. За 2021 рік у проєкті «Норвегія-Україна» прийняло участь 144 особи.

У весняному семестрі слухачі навчалися за двома напрямками «Управління проектами» та «Контроль якості програмного забезпечення», а вже у осінньому семестрі за трьома: «Технології започаткування та ведення бізнесу», «Стратегічний розвиток територіальних громад», «Контроль якості програмного забезпечення», а це свідчить про актуальність та необхідність у реалізації даного проекту.

Різноманітність навчальних програм говорить про гнучкість реагування університету на навчальні потреби УБД і членів їхніх сімей. І це є головною стратегією роботи в питаннях соціально-професійної адаптації цієї категорії осіб.

14 грудня 2021 року у Львівській політехніці проходила міжнародна конференція, присвячена соціальній і професійній адаптації воїнів АТО й ООС.

У дводенному заході, приуроченому вивченню регіональних аспектів впровадження механізмів соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, ветеранів війни та членів їхніх сімей, брали участь представники проєкту «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему», спрямованого на соціально-професійну адаптацію воїнів АТО й ОСС у цивільне суспільство та впровадження в державну систему.

Що стосується самої конференції, то вона відбувалася на кількох платформах: «Державні та регіональні програми соціальної та професійної адаптації учасників АТО/ООС, військовослужбовців та членів їхніх сімей», «Впровадження моделі професійної адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей проєкту «Україна-Норвегія» «Перепідготовка і соціальна адаптація військовослужбовців та членів їхніх сімей в Україні» в державні та регіональні програми», «Науково-практичний досвід формування інклюзивного освітнього середовища для ветеранів війни у сфері вищої освіти».

2019 рік. Круглий стіл«Професійна, соціально-психологічна адаптація і сприяння в працевлаштуванні військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в Україні» Випуск весняного семестру проєкту «Норвегія-Україна» 2019 року Закриття весняного семестру проєкту «Норвегія-Україна», 2020 року Закриття осіннього семестру проєкту «Норвегія-Україна», 2020 року Закриття весняного семестру проєкту «Норвегія-Україна» 2021 року Закриття весняного семестру проєкту «Норвегія-Україна» 2021 року Закриття осіннього семестру проекту «Норвегія-Україна» 2021 року Закриття осіннього семестру проекту «Норвегія-Україна» 2021 року Міжнародна конференція «Регіональні аспекти впровадження механізмів соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, ветеранів війни та членів їхній сімей», 2021 рік Міжнародна конференція «Регіональні аспекти впровадження механізмів соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, ветеранів війни та членів їхній сімей», 2021 рік Міжнародна конференція «Регіональні аспекти впровадження механізмів соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, ветеранів війни та членів їхній сімей», 2021 рік

Основні події проєкту "Норвегія-Україна" протягом 2019-2021 року

Оновлено 2 роки 2 місяці тому