За сприяння Ресурсного центру Політехніки у Львові створили 220 унікальних книжок шрифтом Брайля для дітей

За матеріалами сайту Львівської міської ради
дівчина демонструє дві книги

Львів продовжує створювати нові інклюзивні культурні продукти. Цього тижня всі дитячі бібліотеки міста отримають нові книги, надруковані шрифтом Брайля. Кожна книга має аудіоверсію, рельєфний малюнок, який можна «побачити» на дотик, та універсальний дизайн – тобто має шрифт Брайля і звичайний плоский шрифт, що дозволяє одночасно читати її зрячим і незрячих дітям. Загалом це 220 книг: 10 різних за жанром літературних творів накладом по 22 примірники кожен.

Серед нових видань – «Дітям про Львів» Дарії Іваницької, «П’ятикнижжя» Грицька Чубая, «Музей іграшок» Лесі Кічури, «Мандрівки з чарівним атласом. Париж» Надійки Гербіш та інші. Кожна книга має рельєфний малюнок, який можна «побачити» на дотик. У кожній книзі є QR-код з озвученим текстом – начитували книги безпосередньо їх автори або ж відомі львів’яни, такі як актриса Леся Бонковська, письменниця Леся Кічура, співак Ярослав Нудик та інші.

Проєкт реалізувала громадська організація «Фонд реабілітації незрячих» за фінансової підтримки управління соціального захисту Львівської міської ради та за сприяння Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка». До роботи долучились чимало небайдужих людей – письменники, актори, художники, дизайнери.

– Наш Ресурсний центр займався друком літератури в рамках проєкту «Книга Брайля». Було надруковано дуже багато різножанрової, різнопланової літератури, як для дорослих, так і для дітей. Зокрема, для дорослої аудиторії було надруковано збірку Грицька Чубая «П’ятикнижжя». Видання надзвичайно цінне для нас, тому що книгу озвучувала сама донька автора Соломія Чубай. Вона зазначила, що батько був би надзвичайно щасливий, якби дізнався, що його поезії стали доступними для незрячих діток і дорослих. Вірю, що цей проєкт буде продовжуватися, тому що він дійсно необхідний і дуже важливий, – зазначила Катерина Івашутіна, фахівчиня Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій Львівської політехніки.

Книги отримують не лише 17 міських, але й 2 обласні бібліотеки Львова, а також Львівська спецшкола-інтернат № 100 для незрячих дітей.