Німеччина профінансує 9 проєктів адаптації до зміни клімату в Україні, один із них – науковця Університету

За матеріалами порталу Zaxid.net
на території біосферного резервату «Розточчя»

Міністерство довкілля Німеччини профінансує дев’ять проєктів з адаптації до зміни клімату в Україні. Три з них реалізовуватимуть на Львівщині, три на Волині і три – в Сумській області. Про це Zaxid.net повідомив національний координатор конкурсу та проєктів Фонду Міхаеля Зуккова (Німеччина) в Україні Анатолій Смалійчук.

На Львівщині фінансування отримають три проєкти, які втілюватимуть на території біосферного резервату «Розточчя». Один із них – рекультивація земель на відвалах колишнього сірчаного кар’єру у селі Старичі Яворівського району. Переможець конкурсу, доцент кафедри цивільної безпеки Інституту сталого розвитку імені В’ячеслава Чорновола Львівської політехніки Степан Качан розповідає:

– Ми хочемо відновити територію навколо кар’єру, де у радянський час видобували сірку. Зараз на цій території пустеля з відходів, вітер розносить залишки хімічних сполук навколо. Ми хочемо завести новий шар ґрунту і на території до двох гектарів висадити березу та вербу. У такий спосіб ми зменшимо негативний вплив суховіїв на територію.

Усі проєкти планують реалізувати до кінця весни 2021 року.