Історія кафедри туризму

Кафедра туризму створена 1 вересня 2011 року у складі Навчально-наукового інституту екології, природоохоронної діяльності та туризму імені В’ячеслава Чорновола (з вересня 2017 року перейменовано в Навчально-науковий інститут сталого розвитку імені В. Чорновола) Національного університету «Львівська політехніка». Завідувач кафедри д.е.н., проф. Теребух Андрій Андрійович.

У 2012 році кафедрою було здійснено перший набір студентів в обсязі 50 осіб за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти спеціальності «Туризм».

У 2014 році кафедрою було успішно акредитовано напрям підготовки 6.140103 «Туризм» (з 2016 року змінено шифр спеціальності на 242) і збільшено ліцензійний обсяг підготовки бакалаврів денної форми навчання до 75 осіб. У цьому ж році було отримано ліцензію на підготовку спеціалістів за спеціальністю 7.14010301 «Туризмознавство».

У 2015 році було отримано дозвіл Міністерства освіти і науки України на підготовку бакалаврів заочної форми навчання в обсязі 70 осіб. А у 2016 році кафедрою було отримано ліцензію на підготовку магістрів загальним обсягом 100 осіб (60 осіб стаціонарної та 40 – заочної форм навчання).

З 2017 року здійснюється набір студентів на навчання за другим (магістерським) рівнем вищої освіти спеціальності «Туризм» .

В 2022 році здійснюється набір студентів на спеціальність 241 «Готельно- ресторанна справа» та 242 «Туризм і рекреація» за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти.

Станом на 2023 рік на кафедрі туризму працює 22 науково-педагогічних працівники, з них докторів — 3; кандидатів наук — 16 (з них 10 доцентів, 3 старших викладачі та 2 асистенти); ст. викл. — 1, а також допоміжного персоналу — 4 особи.

Колектив кафедри 2022 р.

Професорсько-викладацький склад кафедри туризму відповідає за діяльність із надання освітніх послуг із підготовки фахівців за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти спеціальності 242 «Туризм і рекреація» та 241 «Готельно-ресторанна справа», а також освітньо-професійної програми «Туризм» зі спеціальності 242 «Туризм і рекреація» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти.

Науково-педагогічний склад кафедри туризму відзначається високим рівнем професійної підготовки. Члени кафедри туризму проводять активну наукову діяльність. За результатами науково-дослідної роботи надруковані монографії, посібники, статті, навчальні програми з туризму. Викладачі кафедри постійно беруть участь у наукових конференціях, конгресах, круглих столах, наукових семінарах тощо.

Також викладачі та студенти кафедри туризму з 2017 року щороку беруть активну участь у роботі Львівського Міжнародного Форуму індустрії туризму та гостинності.

 

Участь кафедри у Львівському Міжнародному Форумі індустрії туризму та гостинності

Кафедра активно займається налагодженням міжнародного студентського обміну за програмою подвійних дипломів та за програмою семестрового обміну студентами, а також викладачі кафедри викладають лекції за кордоном за програмою “Visiting professor” та беруть участь у міжнародних наукових заходах. Домовленість із Academia Pomorska (Польща), тепер Поморський Університет – про взаємну допомогу в процесі навчання студентів за програмою подвійних дипломів було підписано 22 листопада 2017 року.

Проводяться інтенсивні переговори з зарубіжними та вітчизняними вищими освітніми закладами та підприємствами про практичну підготовку в них частини наших студентів. У 2018 році такі угоди укладено з підприємствами туристичної галузі Болгарії, Туреччини та Греції згідно з яких студенти проходять стажування.

У 2022 році укладено угоди про співпрацю між Львівською політехнікою та ТОВ «Чудо Тур», ТОВ «Рейкарц Хотел Менеджмент».

 У 2023 році укладено угоди про співпрацю між Львівською політехнікою та асоціацією U.C.M.-Italy (Середземноморський союз шеф-кухарів Італії) та ТзОВ «Стаффорент» (Болгарія, м. Варна).

На початку 2023 року укладено угоду про співпрацю між кафедрою туризму та Центром розвитку туризму м. Львова. У  2023 році укладено угоди з ТзОВ «Таурус», ТОВ «Ай Джей Тревел».

Кафедра туризму виступає співорганізатором міжнародного наукового симпозіуму «Сталий розвиток: стан та перспективи».

З 2023 року кафедра туризму є організатором щорічного Форуму «ІНДУСТРІЯ ГОСТИННОСТІ: СТАН, ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ГАЛУЗІ В УМОВАХ ВІЙНИ».

Студенти кафедри туризму беруть участь у змаганнях зі спортивного туризму за програмою «Карпатська весела», у конкурсі української туристичної пісні «Бабине літо». Стало доброю традицією на кафедрі туризму проведення туристичних гірських походів. З часу заснування кафедри було організовано близько 20 походів.

 

Участь студентів та викладачів кафедри туризму у конкурсі української туристичної пісні «Бабине літо»

Випускники спеціальності «Туризм і рекреація» мають змогу працювати у туристично-рекреаційному господарстві в підрозділах, пов’язаних з природокористуванням, в оперативних, пошукових, науково-дослідних організаціях. Рівень підготовки дозволяє випускникам обіймати такі посади:

  • Директора комплексу (оздоровчого, спортивного, туристського),
  • Керівника туристичного підприємства,
  • Керуючого готельним господарством,
  • Завідувача бюро (подорожей, екскурсій),
  • Начальника туристської бази,
  • Консультанта з туризму в органах державної влади.
Оновлено 5 місяців 1 тиждень тому