Політехніки долучилися вшанування пам’яті Праведного Митрополита Андрея Шептицького

Наталія ПАВЛИШИН, Центр комунікацій Львівської політехніки
Народний чоловічий хор «Орфей»

День Прослави Праведного Митрополита Андрея у Львові проходив велелюдно та з особливою пошаною до, безсумнівно, одного із найбільших авторитетів не лише греко-католиків, а й всіх, хто розуміє безмірно велику подвижницьку працю, яку звершував Шептицький. У поминальних заходах активно взяли участь і політехніки разом із ректором університету професором Юрієм Бобалом та проректором Романом Коржем.

Розпочалися поминальні заходи Божественною Літургією, яку очолив Митрополит і Архиєпископ Львівський Ігор у співслужінні єпископа-помічника Преосвященного Владики Володимира та  духовенства Архиєпархії. У Службі Божій взяли участь представники міської влади, а також п’ятий Президент України ― Петро Порошенко, ексголова Львівсьної облдержадміністрації Олег Синютка.

Ми молитовно вшановуємо 75-у річницю відходу Митрополита Андрея. Щодня о 14 годині ми молимось тут, у крипті, де похований Митрополит, за онкохворих. Митрополит Андрей ― це Мойсей нашого народу, бо нині живемо його пророчою спадщиною. Ходячи стежками землі, Митрополит Андрей був своєрідним «електричним струмом» для української молоді. Він зарядив сили побожності, у перемозі на  тяжкій хресній дорозі України; вимагав праці у різних ділянках життя, ― наголосив у своїй проповіді єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Преосвященний Владика Володимир.

Від самого ранку до собору Святого Юра приходили люди, щоб помолитися в крипті, де спочиває Митрополит. А також, щоб оглянути виставку його особистих речей, серед яких ― капелюх, милиці та ікона «Найсвятіше серце Христове», яку мати Софія Фредро-Шептицька намалювала для свого сина, до речі, це єдина її робота, що не знищили радянські окупанти.

Як розповів священик собору Святого Юра отець Ростислав Будзан, коментуючи експонати виставки, капелюх Шептицький купив у Ватикані (ця фірма досі там працює). З милицями Андрей Шептицький відходив щонайменше 8 років. Пізніше пересів у фотель на колесах. Серед експонатів також ― горне сідалище, яке символізує трон Христа, та дорожній набір предка Митрополита ― Лева Шептицького.

Упродовж дня в соборі Святого Юра звучали молитовні пісні та мелодії у виконанні різних хорів та ансамблів. Розпочав виступи Народний ансамбль бандуристів «Заспів» під керівництвом Христини Залуцької. На поминальних заходах виступив і Народний чоловічий хор «Орфей» Народного дому «Просвіта» Львівської політехніки.

Завершився День Прослави Праведного Митрополита Андрея на площі святого Юра. Вірні зійшлися, щоб запалити свічки та спільною молитвою закликати про його заступництво перед Богом.

День Прослави Праведного Митрополита Андрея Шептицького День Прослави Праведного Митрополита Андрея Шептицького День Прослави Праведного Митрополита Андрея Шептицького День Прослави Праведного Митрополита Андрея Шептицького День Прослави Праведного Митрополита Андрея Шептицького День Прослави Праведного Митрополита Андрея Шептицького День Прослави Праведного Митрополита Андрея Шептицького День Прослави Праведного Митрополита Андрея Шептицького День Прослави Праведного Митрополита Андрея Шептицького День Прослави Праведного Митрополита Андрея Шептицького День Прослави Праведного Митрополита Андрея Шептицького День Прослави Праведного Митрополита Андрея Шептицького День Прослави Праведного Митрополита Андрея Шептицького День Прослави Праведного Митрополита Андрея Шептицького День Прослави Праведного Митрополита Андрея Шептицького