У стартап-школі Університету говоритимуть про видатного математика, випускника Політехніки Станіслава Уляма

Організатори заходу
Станіслав Улям

У неділю, 3 листопада 2019 року, в Tech StartUp School Національного університету «Львівська політехніка» відбудеться лекція докторів фізико-математичних наук Михайла Зарічного та Андрія Трохимчука «Станіслав Улям: від термоядерної бомби – до біоматематики» в рамках Лекторію «Гордість міста» 4.0.

Станіслав Улям (1909 – 1984) – видатний дослідник, який народився і навчався у Львові, випускник математичного відділу Загального відділення Львівської політехніки, член Львівської математичної школи, знаний своїми математичними працями з теорії множин, топології, топологічної алгебри, теорії чисел та інших. Поряд із цим значна частина досягнень С. Уляма лежить за межами чистої математики. Зокрема, він брав участь у проєкті «Мангеттен» зі створення атомної, а пізніше водневої бомби, де розв’язав проблему ініціювання початку процесу запалення, винайшов метод «Монте-Карло», що є одним з найвизначніших числових алгоритмів у царині наукових обчислень, сформулював одну з фундаментальних проблем (проблема Фермі-Паста-Уляма) у фізиці, запровадив неевклідову відстань у молекулярній біології та багато іншого.

Вхід на лекцію вільний, початок о 14:00.

Попередня реєстрація обов’язкова.