Випускниця Львівської політехніки Марія Тракало: «Я потрапила в DoBro, бо вміла готувати їсти…»

Центр Студентського Капеланства
Випускниця Львівської політехніки Марія Тракало

Розповідає Марія Тракало, активна учасниця волонтерського простору DoBro та всіх інших проєктів Центру Студентського Капеланства, екс-координатор Школи молодіжного лідерства (DoBro School) на сході України, викладач у Школі особистісного зростання для студентів та молоді, випускниця Національного університету «Львівська політехніка» та Львівського національного аграрного університету:

– Я потрапила в DoBro, бо вміла готувати їсти, а не займатися з дітьми! На табір шукали кухаря – і я поїхала лише за умови, що мені не треба буде бавитися.

Насправді з дітьми мені й досі важкувато взаємодіяти, але, на щастя, одного разу мені довірили підлітків – і це щось надзвичайне! Люблю розтрощувати їхні стереотипи, розвіювати сумніви і додавати мотивації. Коли в 14 чи 15 років з’являється хтось, хто готовий розказати, що відбувається з тілом, відверто розповісти про сексуальність і просто бути другом, то підліток вважає таку людину майже богом. Я дуже кайфую від їхніх очей, які мають тисячі запитань і чекають чесної відповіді.

А ще я пам’ятаю, як ми запросили провести лекцію сестру Катерину Молочій, і вона сказала дітям, що вона монахиня, яка веде Інстаграм, і веде його дуже активно. Бідні підлітки втратили дар мови і «засипали» її запитаннями про абсолютно все на майже 4 години…