В Університеті відбулася XVII Міжнародна конференція «Актуальні проблеми будівництва та інженерії довкілля»

Ірина МАРТИН, Центр комунікацій Львівської політехніки
учасники конференції

Цьогорічний захід присвячений двом датам. Перша – 125-річчя залізобетону у Галичині. У нашому університеті є всім відомий перший залізобетонний виріб Європи – арковий місток Тульє. І друга дата – 130-річчя від дня народження професора Адама Курила, який у повоєнний час очолював кафедру будівельних конструкцій на інженерно-будівельному факультеті. До речі, професор Курило був зятем Максиміліяна Тульє і заснував сучасну школу залізобетону, що дотепер існує у Політехніці. А в конференції бере участь один із найталановитіших учнів Адама Курила – Богдан Гнідець, який майже у 90-річному віці охоче читає лекції студентам і зустрічається з науковцями Інституту будівництва та інженерії довкілля.

Серед основних питань, які обговорюють науковці, – створення та оптимізація конструкцій; аспекти роботи конструкцій та їхнє моделювання, експериментальні випробування та числове моделювання; інженерія автомобільних доріг і мостів тощо.

Ця наукова подія відбувається за участю партнерів-співорганізаторів із Жешува (Польща) і Кошице (Словаччина). Учасників привітала проректорка Львівської політехніки Наталія Чухрай, а також музиканти народного камерного оркестру «Поліфонія».