Там, де творчість і натхнення: у Народному домі «Просвіта» Львівської політехніки діє 12 творчих колективів

Наталя Яценко, тижневик «Аудиторія»
Народний ансамбль танцю «Вірність»

При Львівській політехніці у 26 корпусі, за адресою вул. Карпінського, 8, п’ятий поверх, діє Народний дім «Просвіта». У ньому – 12 творчих колективів, музичних, танцювальних, вокальних, тож кожен студент може обрати свій, згідно з власними здібностями та вподобаннями.

Народна хорова капела студентів «Гаудеамус» – колектив, що йде в ногу з часом і налічує більше 60-ти студентів. Кожен учасник капели може розвивати вокальні вміння – у репертуарі капели є українська хорова музика й чимало творів зарубіжних композиторів. «Гаудеамус» багато подорожує, співпрацює з мистецькими колективами Київської та Вроцлавської політехнік, з українською діаспорою Німеччини. Наприкінці цього літа він відвідав Іспанію, де провів низку концертів.

Народний камерний оркестр «Поліфонія». Торік він відзначив своє 10-ліття – у кількох локаціях Львова відбулися захопливі концерти. «Поліфонія» – це одна музична родина, життя якої вирує і поза концертами та репетиціями. Оркестр є лауреатом багатьох фестивалів і конкурсів, його останній творчий візит за кордон – поїздка до Словаччини. З ініціативи керівника колективу його учасники щороку відпочивають у навчально-оздоровчих таборах Львівської політехніки.

Народний духовий оркестр «Політехнік». Колектив налічує понад 30 талановитих музикантів. Він повсякчас долучається до різноманітних урочистостей, які відбуваються у Львівській політехніці й у Львові. Його діяльність завжди успішна, адже ставлення студентів та керівника до репетицій і виступів дуже відповідальне й серйозне. У червні цього року колектив отримав гран-прі на Міжнародному фестивалі «Яскрава симфонія Прикарпаття», який відбувся у Трускавці.

Народний ансамбль бандуристок «Заспів». Своїм колоритом ансамбль завжди заворожує чужоземні делегації на міжнародних конференціях та зустрічах, що відбуваються у Львівській політехніці. Географія концертів «Заспіву» дуже широка – Німеччина, Польща, Чехія, Естонія, Швеція, Фінляндія, Словаччина, Іспанія.

Народний ансамбль танцю «Вірність». Це один з найкращих хореографічних колективів Львова, у репертуарі якого є народні танці та цікаві хореографічні композиції. Яскраві народні костюми, талановите виконання, колоритні українські танцювальні номери «Вірності» завжди вражають публіку. Дружні стосунки у колективі, дисципліна, спільна мета – таємниця успіху цього колективу Політехніки. За час свого існування народний ансамбль танцю «Вірність» пропагував українське народне хореографічне мистецтво не тільки в Україні, а й за кордоном: двічі в США, в Греції, Канаді, Польщі, Угорщині, Словаччині, Іспанії, Португалії, Росії, Німеччині, Естонії, Фінляндії, Швеції, Литві, Латвії та інших країнах. Останній виступ ансамблю відбувся в Греції, де він представляв українську хореографічну культуру України.

Народний театр-студія «Хочу». Цей талановитий дружній колектив, який об’єднує любов до слова й мистецтва загалом, веде активне творче життя: його учасники вивчають світову театральну класику, експериментують з новими театральними формами. «Хочу» щорічно поповнюється молодими талановитими студентами, розвивається й зростає – у театральних фестивалях і конкурсах завжди є переможцем.

Народний камерний вокальний ансамбль «Аколада» – один із найстарших мистецьких колективів Львівської політехніки. У піснях аколадівців – відлуння різних епох і стилів, жанрів і композицій. Вони виконують давні поліфонічні твори західноєвропейських класичних і сучасних композиторів, українську музику, обробки інструментальних творів, духовну музику.

Великою популярністю серед студентів також користуються народний симфонічний оркестр, ансамбль бального танцю «Грація», шоу-балет «Аверс», ансамбль естрадної пісні «Сузір’я» й ансамбль народної музики «Обрій».

Львівська політехніка організовує цікаві поїздки для колективів художньої самодіяльності Народного дому «Просвіта» по Україні та за кордон, а їхніх активних учасників нагороджує грошовими преміями й додатковими балами у рейтингу успішності наприкінці щосеместру.

Народний ансамбль танцю «Вірність»