ІТ-кластер відкрив у Львівській політехніці нову лабораторію для студентів програми «Інтернет речей»

Наталія Павлишин, тижневик «Аудиторія»
відкриття нової IoT-лабораторії

Львівська політехніка, завдяки підтримці партнерів із ІТ-кластеру, розширює можливості підготовки якісних фахівців. 25 червня для студентів програми «Інтернет речей» кафедри комп’ютеризованих систем автоматики Інституту комп’ютерних технологій, автоматики та метрології відкрили нову IoT-лабораторію. Тут політехніки навчатимуться програмувати розумні пристрої та матимуть можливість реалізовувати власні ідеї в життя.

Нову лабораторію, де облаштовано 14 робочих місць, обладнано найновішим технічним забезпеченням для роботи з проектами Інтернету речей. Зокрема для роботи студентам закупили лазерний гравер, 3D-принтери, робомашини та ноутбуки.

Це вже друга в нашому університеті лабораторія проектування і конструювання пристроїв Інтернету речей. На її створення пішло трохи більше року. Відкриття лабораторії профінансували сім кластерних компаній: генеральні партнери Sigma Software та SoftServe, ексклюзивний партнер PLVision LLC, золоті партнери Intellias, Perfectial, Conscensia, та срібний партнер Vakoms.

– Якісна підготовка фахівців – це спільне завдання. Об’єднавши зусилля, можна підготувати працівників, які володітимуть усіма навичками, необхідними для сучасного ринку праці. У співпраці з Львівською політехнікою ІТ-кластер – це не лише технічна допомога, а й методична, спільне формування освітніх програм, створення нових курсів, – зазначив проректор Львівської політехніки Дмитро Федасюк.

Завдяки лазерному різаку студенти матимуть можливість не тільки проектувати, а й виготовляти необхідні елементи для своїх розумних пристроїв. На шести робомашинах відбуватиметься навчання основ програмування, роботи з мікроконтролерами і сенсорами.

До речі, бакалаврська програма Інтернету речей у Політехніці – одна з найпопулярніших серед інноваційних програм Львівського ІТ-кластеру. Попит львівських ІТ-компаній саме на таких фахівців досі великий.

– Упродовж кількох років стараємося підвищувати якість навчання у Львівській політехніці шляхом залучення потенційних роботодавців. Цьогоріч до викладацького складу програми доєдналися 25 ІТ-фахівців, які формуватимуть майбутніх працівників для своїх компаній. Ще понад 30 ІТ-спеціалістів виступили менторами для студентських проектів. Завдяки ІТ-кластеру маємо другу чудову лабораторію, що стала зразком для наслідування в різних інститутах. І це зрозуміло, адже процес підготовки якісного фахівця передбачає середовище зі сучасною технікою і фахівцями-практиками, – додав директор ІКТА Микола Микийчук. – Ми тісно співпрацюємо з ІТ-компаніями. Позитив і в тому, що наші студенти з цієї спеціальності завойовували призові місця на хакатонах, отримували премії. Сподіваюся, що наша співпраця може продовжуватися й надалі.

Представники ІТ-компаній – партнерів Львівської політехніки та виконавчий директор ІТ-кластера Степан Веселовський запевнили, що й надалі старатимуться вибудувати нову картинку якісної вищої освіти. Бо переконані, що саме з програмою Інтернету речей формується нова якість фахівця.

відкриття нової IoT-лабораторії відкриття нової IoT-лабораторії відкриття нової IoT-лабораторії відкриття нової IoT-лабораторії відкриття нової IoT-лабораторії відкриття нової IoT-лабораторії відкриття нової IoT-лабораторії відкриття нової IoT-лабораторії відкриття нової IoT-лабораторії відкриття нової IoT-лабораторії відкриття нової IoT-лабораторії відкриття нової IoT-лабораторії відкриття нової IoT-лабораторії відкриття нової IoT-лабораторії відкриття нової IoT-лабораторії відкриття нової IoT-лабораторії відкриття нової IoT-лабораторії