Проекти студентів, які вивчають системи штучного інтелекту: у хакатоні на кафедрі СШІ перемогли першокурсники

Ірина Мартин, тижневик «Аудиторія»
На кафедрі СШІ відбувся перший хакатон

На кафедрі систем штучного інтелекту (СШІ) відбувся перший хакатон. Перемогли першокурсники. Ще три команди здобули призові місця.

Хакатон – це захід, під час якого його учасники, зазвичай програмісти, безперервно працюють упродовж певного часу, створюючи проекти визначеного спрямування чи тематики.

Позаяк кафедра систем штучного інтелекту у Львівській політехніці є однією із найновіших, адже діє лише третій рік, то студентський хакатон тут відбувся вперше.

– Втілити цю ідею, і таким чином заохотити студентів до цікавого конкурсу нам запропонував пан Джефрі Вілс, директор Львівської освітньої фундації та викладач УКУ. Львівська освітня фундація і профінансувала наш хакатон, виділивши 30 тисяч гривень. Частину витратили на харчування учасників, а решту – на нагородження переможців та призерів, – пояснює завідувачка кафедри Наталія Шаховська.

Отож, до участі зголосилося 14 команд першого ‒ третього курсів, які навчаються на кафедрі. У кожній команді працювали від 2 до 5 студентів. Шість команд не витримали та завчасно покинули захід, адже працювати довелося впродовж доби – від 15 години 3 травня до 15 години 4 травня, тому хакатон – це змагання не лише на професійну можливість створити цікавий проект, а й на фізичну витривалість. Під час роботи студентів підтримували викладачі та інженери кафедри, які були з ними від початку до кінця конкурсу.

Після завершення роботи ті, що дійшли до фіналу, презентували свої проекти для журі, яке очолив Олексій Молчановський (керівник магістерської програми комп’ютерних наук в УКУ). Оцінювали проекти також представники ІТ-компаній та вже згаданий Джефрі Вілс. Учасників хакатону привітав заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

– Оскільки визначили доволі широку тематику проектів – «Розумне всюди і все», то команди підготували абсолютно різні роботи: і доволі складні, яких ще не вивчали, і більш приземлені. Одна з команд через втому хотіла ввечері покинути конкурс, однак вдалося їх вмовити залишитися. А сьогодні ці студенти виявилися серед призерів, – наголошує Наталія Шаховська.

Підсумовуючи конкурс, Олексій Молчановський акцентував на тому, що кожен проект по-своєму цікавий, і це найбільше надихає у таких заходах – коли бачиш різні підходи, рішення, які пропонують студенти. Тому є сподівання, що ця подія надихне їх розширювати свої дослідження, працювати над ними, брати участь у подібних хакатонах та інших змаганнях.

А перемогла команда першокурсників Starteam (Марія Ріжко, Андрій Ленишин, Анастасія Гринишин, Олег Жеребецький, Віктор Качмарик). Їхня пропозиція – розробка додатка для батьків та дітей для виконання певних завдань набрала найбільшу підтримку у журі. Команда здобула винагороду – 10 тисяч гривень. Три наступні команди розробили проекти, що стосуються різних додатків: постачання продуктів для сусідів, аналізу емоційної якості фільмів та визначення погоди. Це команди: Dukh (Богдан Труш і Богдан Митник), Dream team (Павло Мукалов і Святослав Нагірний), Satoshi Nakamoto (Анастасія Жук, Юрій Ханас, Назар Коваль, Теодор Регусевич, Олег Макцула). Кожна з цих команд отримала по 3 тисячі гривень.