Відкриті лекції професора Расселла Піттмана (США) «Реформування державних «природних монополій»

Відкриті лекції професора Расселла Піттмана (США)

4 та 5 червня 2018 року в аудиторії 215 І навчального корпусу Національного університету «Львівська політехніка» професор Расселл Піттман, директор відділення економічних досліджень Антимонопольного комітету при департаменті Юстиції США, прочитає лекції на тему «Реформування державних «природних монополій». Початок о 9:00.

У країнах усього світу уряди обговорюють, як реформувати державні монопольні залізниці, електроенергетичні компанії, компанії водопостачання та інші «природні монополії». Зарадити цьому процесу можуть правильні рішення, особливо в окремих секторах економіки – але цього не відбувається. Найчастіше декларують впровадження конкуренції, але не завжди зрозуміло, як це зреалізувати на практиці.

У цій короткій серії лекцій професор Піттман висвітлює чотири теми:

• економічні питання, що виникають під час обговорення реформ щодо природних монополій;
  • спільне для всіх секторів економіки, інтенсивно обговорюване питання – оцінка доступу до інфраструктурної мережі;
  • дебати щодо реструктуризації залізниць, зокрема в Україні;
  • детальне обговорення реструктуризації електроенергії, зокрема в Україні .

Організатор заходу – кафедра теоретичної та прикладної економіки Інституту адміністрування та післядипломної освіти Львівської політехніки.