Про «Завтра.UA» думай уже: в Університеті презентували Стипендіальну програму Фонду Віктора Пінчука

Ірина Шутка, тижневик «Аудиторія»
 презентація Стипендіальної програми Фонду Віктора Пінчука

До 30 листопада студенти – розумні, активні й креативні – можуть (і навіть мають) подати документи на участь у Стипендіальній програмі Фонду Віктора Пінчука «Завтра.UA». Це можливість для фахового саморозвитку і втілення актуального проекту, нові знайомства і доступ до поважних експертних форумів України

III–VI курси. Недавно «Завтра.UA» презентували у Львівській політехніці, яка є партнером Програми. На зустріч запросили студентів III – VI курсів: саме вони можуть подаватись. Обмежень щодо спеціальностей нема: якщо ти, до прикладу, студент-медик, і маєш класну дизайнерську ідею, – вперед! Визначальними є твоя активність, соціальна спрямованість проекту, що може вирішити конкретну проблему – відтак поліпшить якість життя українців. Шанси зростають, якщо викладете чітке бачення, як і хто має реалізовувати проект чи стартап, матимете бізнес-план.

Етапи відбору. Спершу – до 30 листопада – варто подати заявку через сайт http://zavtra.in.ua/, пакет документів (важливі є рекомендаційний і мотиваційний листи); далі – наукову роботу, що повинна мати практичну цінність, засвідчувати рівень ваших фахових знань (може бути базована на дипломному проекті); наукові публікації, відзнаки на конкурсах – це плюс кілька балів. Якщо експерти позитивно оцінять роботу, то ви, як і ще триста інших студентів з усієї України, поїдете до Києва. Результати відбору оголосять у травні. Якщо пройдете – за роботу: Фонд запропонує перелік проектів, соціально, екологічно чи економічно значимих, а ви оберете, до якого пристати.

За сім років Програми підтримано низку індивідуальних ініціатив, реалізовано понад 70 соціальних проектів. Серед останніх: Petiole – мобільний додаток для визначення площі листка, Наукові пікніки у різних містах і квест Brain Run, проект «Велосипедом на навчання» (встановлено велопарковки в Києві та Дніпропетровську).

Критерії відбору. Це академічна успішність, високий рівень фахових знань, якісна наукова робота, активна громадянська позиція, лідерські й комунікаційні здібності. Але, як кажуть досвідчені стипендіати «Завтра.UA», високий рейтинг чи оригінальна ідея – не основне.

– Якщо раніше Фонд шукав тих, хто займається наукою, то зараз – активних людей, які можуть робити щось конкретне. Фонд допомагає не тільки фінансово, це також інформаційна підтримка, можливість познайомитися з відомими людьми, яких не зустрінеш деінде. У Києві на нагородженні ми, наприклад, мали зустріч із Тоні Блером, екс-прем’єр-міністром Великобританії. Також ти отримуєш компанію однодумців. Партнерами Фонду є багато підприємців і компаній, що може посприяти твоєму кар’єрному розвитку. Я, наприклад, працювала у Фонді Кличка, адміністрації А. Садового, потім влаштувалась маркетологом у польській компанії, поєдную роботу з навчанням, залучена до різних проектів. Досвід участі в таких програмах, форумах робить тебе конкурентоспроможнішим на ринку праці, – акцентує студентка ІНЕМ Ольга Кошик, стипендіатка Програми, що зараз займається реалізацією проекту з адаптації дітей переселенців (Фонд фінансує його).

Що це дає? Щомісячна стипендія у розмірі 942 грн. упродовж року – «це найменше, що можна отримати з Програми», каже її колишній стипендіат, аспірант кафедри телекомунікацій Політехніки Павло Гуськов. Крім фінансової, експертної підтримки в реалізації проекту, Програма – це й нові знайомства, досвід роботи в команді й (що дуже цінно) можливість поспілкуватися з провідними у світі експертами, політиками, бізнесменами під час різних заходів, як-ось лекції, Всеукраїнський молодіжний форум «Завтра.UA» і поважні міжнародні зібрання.

– Програма відкриває можливість поїхати на YES – форум Ялтинської Європейської Стратегії, екофорум Climate Chаnge Camp. Так, можеш поговорити, наприклад, з мільярдером Роні Чаном чи генералом армії США МакКрісталом. Під час нашої зустрічі вони, до речі, навіть більше хотіли почути, як ми бачимо ситуацію в Україні, – згадує Павло.

«Не боятись – подаватись!». До цього закликали учасники «Завтра. UA» політехніків і студентів зі Львова, бо, кажуть, за два останні роки звідси було лише з десяток представників. А з оформленням документів та іншими питаннями допоможуть в ауд. 302 а головного корпусу Політехніки (Юлія Русин).

 презентація Стипендіальної програми Фонду Віктора Пінчука  презентація Стипендіальної програми Фонду Віктора Пінчука  презентація Стипендіальної програми Фонду Віктора Пінчука