«Сузір’я» засвітилося і в Ризі: дівчата-політехніки підтримали співом українців у Прибалтиці

Наталя Яценко, тижневик «Аудиторія»
тріо «Сузір’я»

Міжнародний фестиваль творчості української молоді «Балтійські зорі» 23–26 жовтня приймав у Ризі українську делегацію, до складу якої ввійшли дівчата-політехніки з тріо «Сузір’я», що перед тим здобуло нагороди на фестивалі «Доля».

У перший фестивальний день тріо провело в українській школі (одній з найкращих у Ризі, хоч учні спілкуються переважно російською) майстер-клас – діти вчилися співати пісню «А сорочка мамина біла-біла», а потім виконували її на великому концерті, який відкривав фестиваль. До речі, наступного року школі виповнюється 25, тож «Сузір’я» отримало запрошення на ювілей.

На відкритті фестивалю тріо виступило і як один колектив, і сольно, їхній виступ доповнив своїми піснями народний артист України Мар’ян Гаденко. Крім цього, дівчата мали честь познайомитися з послом України в Латвії.

Наступного дня на гала-концерті «Сузір’я» співало лише «Місто спить», хоч слухачі хотіли почути й ті композиції, що звучали раніше. Артистів на завершення фестивалю нагородили грамотами й цінними призами.

«Сузір’я» своїм співом підтримало українців у Прибалтиці і виявило, що Рига дуже схожа на… Львів. З приємних спогадів дівчат – поїздка в Юрмалу, прогулянка берегом Балтійського моря, зупинка у Вільнюсі, ночівля у Мінську. У найближчих планах колективу – поїздка до Франції.

тріо «Сузір’я» тріо «Сузір’я»