Проект «Україна-Норвегія»

Основу проекту складає професійна перепідготовка цільової групи на цивільні спеціальності, що користуються попитом на ринку праці, сприяння учасникам проекту у правовій та соціальній адаптації до умов життя у громадянському суспільстві.

Виконавцями основної частини проекту є навчальні заклади України до числа яких входить Львівська політехніка і норвезький університет Норд, які організовують та здійснюють професійну перепідготовку учасників проекту за обраними спеціальностями в обсязі 500 академічних годин. В результаті виконання завдань курсової перепідготовки випускники отримують три документи: свідоцтво про професійну перепідготовку державного зразка (від навчального закладу України), спільний диплом Міністерства закордонних справ і Міністерства оборони Норвегії.

У ході професійної перепідготовки учасники проекту отримують допомогу у правовій адаптації, психологічній реабілітації, працевлаштуванні та організації власного бізнесу. Це завдання вирішують громадські організації, фонди, державні установи, місцева адміністрація та підприємства малого бізнесу та координується Міжнародним фондом соціальної адаптації.

Проект фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії за участю українських партнерів проекту. Обсяг додаткових послуг учасникам проекту, що надаються українськими партнерами, становить не менше 20% від загального обсягу фінансування з норвезького боку.

Львівська політехніка приєдналася до проекту 25 вересня 2014 року. Курси професійної перепідготовки звільнених у запас кадрових військовослужбовців Збройних сил України та членів їхніх сімей відбуваються в Інституті адміністрування та післядипломної освіти Львівської Політехніки.

Довгострокова мета проекту:

Зменшення впливу негативних соціальних наслідків економічних реформ та реформ оборонного сектору України для звільнених у запас військовослужбовців та членів їх сімей та сприяння розвитку співпраці між двома країнами.

Завдання проекту:

 • Професійна перепідготовка військовослужбовців та членів їх сімей на цивільні спеціальності, що мають попит на ринку праці України з метою підвищення їх професійної конкурентоспроможності;
 • Психологічна реабілітація учасників проекту з метою підвищення їх мотивації до активної соціальної адаптації в громадянське суспільство з ринковою системою відносин;
 • Правова адаптація військовослужбовців та членів їх сімей з метою підвищення соціальної захищеності в умовах життя в громадянському суспільстві;
 • Сприяння у працевлаштуванні учасників проекту з метою поліпшення умов життя сімей військовослужбовців;
 • Сприяння у створенні власного (сімейного) бізнесу в умовах високого рівня безробіття в Україні, реалізації організаторських здібностей військовослужбовців та формуванні класу законослухняних платників податків;
 • Розвиток співпраці між навчальними закладами України та Норвегії, початок нових спільних проектів у галузі освіти та досліджень;

Зміст проекту та його виконання

        Проект здійснюється на підставі договору укладеного між університетом Норд (Норвегія) і Міжнародним благодійним фондом «Міжнародний фонд соціальної адаптації» (Україна). За умовами договору весь період виконання проекту розділений на семестри (весняний та осінній) тривалістю до чотирьох місяців. Учасники проекту проходять професійну перепідготовку в обсязі 500 академічних годин, при цьому 10 навчальних годин виділяється на навчальну дисципліну «Ділове адміністрування», заняття з якої проводяться викладачами університету Норд.

        Професійна перепідготовка учасників проекту в університеті здійснюється на підставі посеместрових договорів, укладених між МФСА та Львівською політехнікою. Також додаткові заходи проводяться громадською організацією  «Західною ініціативною групою».

Комплектуванням навчальних груп, які проходять фахову перепідготовку у Львівській політехніці займається ГО «Західна ініціативна група».

Учасником проекту може стати кадровий військовослужбовець Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби України з надзвичайних ситуацій і звільнений в запас впродовж 7 років, що передують року участі в проекті. Перевага надається військовослужбовцям, які мають вислугу військової служби не менше 10 років. Також учасниками проекту можуть бути військовослужбовці, що підлягають звільненню в поточному році. Участь в проекті можуть брати дорослі члени сімей вищезазначених категорій військовослужбовців.

Вимоги до участі у проекті:

 • граничний вік учасника проекту, як правило, не повинен перевищувати 50 років;
 • спільно з військовослужбовцем в одній навчальній групі може навчатися один з членів його сім’ї;
 • до числа слухачів, що проходять професійну перепідготовку в кожному навчальному семестрі, доцільно включати не менше 30% жінок;
 • до складу кожної навчальної групи повинно входити не менше 25 слухачів;
 • усі слухачі перед зарахуванням до навчальної групи повинні пройти вхідне тестування та індивідуальну співбесіду.

Необхідні документи для участі у проекті:

 • фотографія 3х4;
 • копія паспорта громадянина України (1-а і 2-а сторінки із реєстрацією);
 • для діючих військовослужбовців – довідка з частини про передбачуване звільнення;
 • для звільнених військовослужбовців – копію одного з документів, що підтверджують відношення до категорії військовослужбовця (військового квитка, посвідчення ветерана ВС, виписки з наказу про звільнення, довідки з військкомату);
 • для члена сім’ї (чоловік, дружина, дорослі діти) – копія одного з документів, що підтверджують приналежність до сім’ї військовослужбовця;
 • заява на ім’я організації або представника проекту «Україна – Норвегія» з проханням про зарахування кандидатом на участь у проекті «Україна-Норвегія»

Навчальна програма

У 2016 році нова група буде проходити фахову перепідготовку за навчальною програмою «Англійська мова та цифрові комунікації». Розгорнута програма буде представлена згодом на сайті проекту.

 

Оновлено 2 міс 4 тижн тому