Анастасія Задорожна, тижневик «Аудиторія»
підручники з іноземних иов

Якщо раніше іноземні мови були необхідні перекладачам, дипломатам та політикам, то нині практично немає такої галузі людської діяльності, де б їх не застосовували.

Студентські роки – безцінний час для здобуття нових знань та період нових можливостей. Проте для реалізування більшості з них мало володіти лише рідною мовою. Чи не кожен студент мріє подорожувати світом. Та чи можливі такі подорожі, якщо ти не зможеш ні з ким порозумітися? Міжнародні освітні програми, ґранти від іноземних компаній на стажування, робота чи навчання за кордоном – усе це потребує знання мови.

Для спудеїв існує чимало можливостей для вивчення іноземної мови. Зокрема для студентів Політехніки, крім вивчення мов на основних заняттях, у виші функціонують два мовні центри – японський та італійський. Також кафедра іноземних мов університету тісно співпрацює з British Council та Goethe-Institut Ukraine, що дозволяє студентам здобувати нові європейські знання за сертифікованими навчальними матеріалами, що є запорукою якісної освіти. За словами доцентки кафедри іноземних мов Марії Волошин, у студентів Політехніки, за результатами тестувань, високий рівень знань іноземної мови. А кількість спудеїв, котрі виявляють бажання захищати свої дипломні роботи англійською, щороку зростає.

А що про свій рівень знань іноземних мов думають студенти?

Алла Мельник, студентка четвертого курсу Інституту будівництва та інженерних систем:
«Завдяки мові отримала омріяну роботу»

Зараз я співпрацюю з міжнародною проєктувальною компанією й англійська мова для мене основна в комунікації зі замовниками, і я щиро радію, що в університеті старанно вивчала її. Саме завдяки тому, що на заняттях ми вивчали необхідні для професії поняття, то під час співбесіди я з-поміж тисячі претендентів змогла отримати омріяну роботу. Зараз я вільно спілкуюся трьома мовами й планую вивчати іноземні мови й надалі.

Марія Мазнюк, студентка другого курсу Інституту права, психології та інноваційної освіти:
«Змінила думку про мови»

У школі уроки були нудні та некорисні. Проте в університеті все змінилося. Викладачка англійської настільки цікаво вела пару, що мені хотілося ходити на неї щодня. Під час заняття ми обговорювали потрібні для професії речі, вчилися правильно комунікувати з іноземними роботодавцями та складати резюме. Дивились фільми, які стосувались нашої професії та жваво обговорювали їх. Не можу сказати, що ідеально знаю англійську, та точно прагну вдосконалюватись.

Дмитро Димидюк, студент четвертого курсу Інституту економіки та менеджменту:
«Прогулював англійську, а тепер шкодую»

В університеті завжди пропускав пари з англійської, думав, що вона мені ніколи не знадобиться. Ну й обрав чисто технічний фах саме через нелюбов до гуманітарних дисциплін. Але помилився, адже коли хочеш отримати перспективну роботу та високу заробітну платню, роботодавці відразу запитують про рівень володіння мовою. У сучасному світі майже всі успішні фірми мають чужоземне партнерство, тож хочуть від своїх працівників максимальної залученості в роботу на міжнародний рівень.

Віктор Туз, студент другого курсу Інституту архітектури:
«За рік вивчити іноземну мову нереально»

Коли я вступив до університету, моє знання англійської було на рівні початкового. Зважаючи на те, що на вивчення мови в нас був лише рік, адже від 2-го курсу – німецька, то особливого прогресу не відбулось. За рік вивчити мову тим хто має лише елементарні знання, нереально.

Алла Мельник Марія Мазнюк Дмитро Димидюк Віктор Туз